KISHA MIRËPRET ANËTARËT E LGBT: ORIENTIMI I TYRE NUK ËSHTË MËKAT

Kisha e Anglisë ka votuar për mirëpritjen dhe afrimimin e transgjinorëve për ti ofruar shërbime si martesa apo lindje.

80 VITE SË BASHKU,ÇIFTI MË I VJETËR NË BOTË TREGON SEKRETIN E MARTESËS SË...

“Guinnes” ka kurorëzuar çiftin nga Austin, Texas si çiftin më të vjetër në botë. Mosha e tyre sëbashku arrin në 211 vjeç ndërsa në 15...

Cili është tipari më i rëndësishëm në fytyrë?

Një studim i fundit ka treguar se vetulla është tipari më i rëndësishëm në fytyrën tuaj. Nëse sytë tuaj janë dritarja e shpirtit, vetullat konsiderohen jo vetëm shumë të rëndësishme për një pamje më të bukur por janë të rëndësishme për shprehinë e fytyrës

ÇIFTI HOLANDEZ BËN SKULPTURË NË RËRË NË PLAZHIN E DURRËSIT

Ato që mbajnë gjallë të shkuarën janë pikërisht kujtimet dhe çdo kush synon që të jetë të ruajë sa më shumë kujtime të bukura,...

KUJDES ME LETRAT E LAGURA, MOS I PËRDORNI PËR FYTYRËN

Letrat e lagura që përdor zakonisht për të fshirë tualetin janë me të vërtetë shumë komode, sidomos kur e ndien veten dembele pas një dite të lodhshme e të gjatë në punë.

TË VARUR NGA RRJETET SOCIALE? KËTO JANË 10 PASOJAT QË SJELLIN ATO

Rrjetet sociale janë bërë pjesë e hidhur e realitetit tonë.

MAMATË DUHET TË SHKOJNË HERË PAS HERE ME PUSHIME VETËM, E THOTË PSIKOLOGU

Të jesh nënë është një punë me kohë të plotë. Mes larjes së rrobave, pastrimit, pazarit, ndjekjes së fëmijëve brenda dhe jashtë shtëpie, në...

KËTO SHENJA TREGOJNË SE KENI VARËSI NGA ËMBËLSIRAT

Ashtu si të gjithë stimuluesit e tjerë si kafeina apo drogërat e tjera edhe sheqeri krijon varësi. Por duhet të dini se kjo varësi mund të rezultojë shumë e rrezikshme për shëndetin.

RËNIA NË PESHË, JA MËNYRA E DUHUR

Aktivitetet fizike shpesh janë të njohura në lidhje me rolin që kanë në rënien në peshë.

Trendi më i fundit i ngjyrës së flokëve

Nëse më parë flokët ngjyrë ylberi ishin shumë të preferuara tashmë ky është një trend në zhdukje. Trendi më i ri për ngjyrën e flokëve është ngjyra e opalit, kjo është një ngjyrë ku do të shohim se si përzihen tonet rozë, kaltër dhe gjelbër.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA