25 C
Shkoder, AL

TRENDI ME I FUNDIT PER MESHKUJT ,MJEKRA SHUMENGJYRESHE

Mjekra është bërë një nga elementët që duket se vitet e fundit ka zënë një vend të rëndësishëm në lidhje me preferencën e personave të ndryshëm.

DY SHQIPTARËT RESTAUROJNË FALAS KISHËN ITALIANE

Ata nuk janë të krishterë por kur panë kishën e San Rocco në Pratola Pelignaro ku njerëzit nuk kishin kushte për të qëndruar, nuk...

PËR MBRËMJET E FUNDVITIT,MAKE-UP ME ” IN “

Jemi në prag të festave të fundvitit dhe tashmë duhet të bëjmë zgjedhje konkrete, se si do të dukemi. Deri më tani, e kemi kuptuar se veshjet e thjeshta dhe me shumë pak ngjyra, janë më trendi në këtë sezon.

Ecja të zgjat jetën

E ecura ka një ndikim të rëndësishëm në shëndetin tonë, ajo ndihmon për të pasur një jetëgjatësi. Sipas një studimi shkencëtarët thonë se të qëndruarit në këmbë në vend se ulur për dy minuta çdo orë, nuk ka ndonjë benefit, por këmbimi i kohës ulur me aktivitete të lehta, si ecje apo punë shtëpie, ka një ndikim shumë të madh.

STUDIMI/ KUSH PUNON MË GJATË, KA MË PAK PRODUKTIVITET

Evropianët që punojnë më gjatë, a arrijnë më shumë? Përgjigja është jo, sipas një studimi të kryer nga kongresi britanik i sindikatave. Duke krahasuar të...

Ngjyra më “IN ” për dimrin

Bezha është trendi më i fundit i ngjyrave dimërore, është kjo ngjyrë neutrale lehtësisht e kombinueshme.

TENTOI TË KALONTE PA RADHË, RRAHIN BRUTALISHT AKTORIN

Një sherr i madh ka shpërthyer në një pikat e McDonald në Cordoba, Argjentinë, pasi një aktor i njohur u akuzua se kaloi pa radhë.

STILET E VESHJES PERFEKTE VERORE

Ka shumë gjëra që mund të marrësh parasysh gjatë stinës së nxehtë, por nëse fillon me kontrollin e gardërobës.Këta elementë do të të bëjnë...

ËSHTË KOHA E DETOX

Nëse ndjen se ke marrë disa kile më shumë në dimër, ndoshta është momenti i detoksifikimit.

Kaska rozë më e kushtueshme në botë

Një kaskë rozë me firmat e 12 kampionëve të motoçiklizmit është shitur në ankand për 225 000 euro duke u bërë kështu kaska më e shtrenjtë në botë.Të ardhurat nga shitja e saj do të shkojnë për luftën kundër kancerit dhe për këtë arsye kjo kaskë ka marrë emrin “STOP CANCER”.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA