32 C
Shkoder, AL

BAMIRËSIA PËR FËMIJËT E SËMURË MBLEDH 20 MIJË BABAGJYSHË PARA SPITALIT

Sigurisht që aty ku ka nevojë për shumë ndihmë, duhet vërtet prania e Babagjyshit! Por këtë radhë nuk ka ardhur një, por plot 20 mijë...

ËSHTË KOHA E DETOX

Nëse ndjen se ke marrë disa kile më shumë në dimër, ndoshta është momenti i detoksifikimit.

QË TË MOS BËHENI SPEC TË KUQ, JA ÇFARË DUHET TË DINI PËR NXIRJEN...

Para ekspozimit është mirë që të përgatisni lëkurën në mënyrë që pushimet të mos kthehen në stres për shkak të djegies.

RRATHËT E ZINJ POSHTË SYVE, TREGUES SE MUND TË VUANI NGA DIÇKA SERIOZE

Ndodh shpesh që të dalim përpara pasqyrës dhe të dallojmë rrathë të zinj poshtë syve. Normalisht kjo është një shenjë se mund të keni ekzagjeruar me alkoolin apo me pagjumësinë.

Stilet e flokëve më të përdorura për 2014-ën

Flokët dhe kujdesi që ne ushtrojmë ndaj tyre shpesh bën që të jemi në dilmemë, se cili është modeli i duhur për një ditë të zakonshme. Modelet e thjeshta janë dhe trendi më i fundit që përdoret nga shumë persona.

PËR MBRËMJET E FUNDVITIT,MAKE-UP ME ” IN “

Jemi në prag të festave të fundvitit dhe tashmë duhet të bëjmë zgjedhje konkrete, se si do të dukemi. Deri më tani, e kemi kuptuar se veshjet e thjeshta dhe me shumë pak ngjyra, janë më trendi në këtë sezon.

Krishtelindjet po vijne ja 10 ide per zbukurimin e pemëve

Çdo vit, sa herë që afrojnë festat e fundvitit, të gjithë ne fillojmë të mendojmë se si do ta zbukurojmë pemën tonë të Krishtlindjeve.
Për tju lehtësuar sadopak punën, po ju këshillojmë 10 ide origjinale, për ta bërë vetë pemën tuaj të Krishtlindjeve, duke krijuar një atmosferë të veçantë.

BËNI KUJDES ME KËTO USHQIME, MUND TË PËRFUNDONI TË HELMUAR

Bëni shumë kjdes gjatë verës me ushqimet që konsumoni. Si pasojë e temperaturave të larta nëse ushqimi nuk konservohet në kushtet e nevojshme, mund...

Venecia do te zhduket

Venecia është sigurisht një nga qytetet më të bukura në botë. Megjithatë, ky qytet Italian, i vendosur në 118 ishuj, të cilët janë të ndarë nga 170 kanale, dhe ku janë rreth 400 ura, është nën kërcënimin e zhdukjes – dhe kjo mund të ndodhë deri në vitin 2030. Edhe pse, ndoshta të gjithëve, mendimi i parë që mund të na vije ndër mend është se ai po “zhytet” në ujë, kjo nuk është arsyeja.

ARRESTOHET PERSONI QË HODHI PARATË NGA PALLATI

Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtorësh në Hong Kong, dhe personi që i...

Na ndiqni

75,081FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA