19.8 C
Shkoder, AL

Ngjyra më “IN ” për dimrin

Bezha është trendi më i fundit i ngjyrave dimërore, është kjo ngjyrë neutrale lehtësisht e kombinueshme.

2015 ja modelet dhe ngjyrat me “IN”

Të shkurtra, stili i viteve ’60, të gjata me baluke “guxuese”, të gjata me ngjyra pastel, këto janë disa nga trendet e flokëve, Dimër 2015. Ne po ju sjellim disa nga modelet dhe ngjyrat e flokëve të propozuara nga sallone të famshme të bukurisë si L’Oreal, Wella apo Schwarzkopf.

Limoni ne forme speci !

Një dukuri e veçantë natyrore ka ndodhur në Turqi, ku një pemë limoni nuk i rrit frutat e tij në formën që jemi mësuar të gjithë, por në formën e specave. Kjo pemë limoni e veçantë ndodhet në një plantacion agrumesh në Dortyol, në bregdetin jugor turk të Detit Mesdhe.

Vajza do martoheni …..? Ja zgjidhja me e mire.

Secili trup i përshtatet një lloji të veçantë fustani dhe anasjelltas. Do hynit dot në një masë 38 kur jeni 46? Jo. Pra zgjidhni atë që ju përshtatet dhe jo atë që është në modë.

ARINJT DO TE VIZITOJNE KANADANE???

Një studim i ri tregon se grupe të arinjve polarë janë duke lëvizur ngadalë drejt ishujve që gjenden në veri të Kanadasë, ku akulli në Arktik është duke u shkrirë.

Pemët më të bukura që keni pare ndonjeherë

Pemët kanë një rëndësi të veçantë në jetën në tokë. Ato përveç se janë ofruese të oksigjenit, hijes, ujit, ushqimit, dhe strehimit, japin dhe bukurinë e tyre në tokë.

Nuk thonë kot që të lexosh do të thotë të….

294 persona me moshë mbi 80 vjeç, të cilët u monitoruan nga kërkuesit në lidhje me veprimet të cilat mbajnë trurin të ri, u vu re se ata që lexonin më shpesh, kishin rezultate pozitive.

Trendet e dimrit ja aksesoret !

Në këto ditë të ftohta dimri do ju duhet një shall i trashë dhe i ngrohtë. Në foto janë paraqitur disa modele që ju mund ti përdorni në këto ditë të ftohta dimri. Modele nga më të ndryshmit, të ngjyrave të ndryshme janë të duhurit në këtë stinë të ftohë .

MILIARDERI BEHET I VARFER

Një miliarder i moshuar pagoi 500 mijë dollarë për të pasur si shoqëruese Kim Kardashian në një ballo të famshme të përvitshme që mbahet në Vjenë.Megjithatë, 81-vjeçari Richar Lugner nuk do t’ia rekomandonte të njëjtën përvojë askujt tjetër.

Miliarderi heq dorë nga pasuria

Biznesmeni dhe miliarderi kinez Liu Jingchong, ishte shumë i suksesshëm në punën e tij, në industrinë e tekstilit, por vendosi të braktis gjithë pasurinë dhe tl shkojë të jetojë në një kasolle në male.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA