19.7 C
Shkoder, AL

DËSHIRON TË JETË PJESË E STRUKTURAVE, VOGËLUSHI NGA BATHORJA SURPRIZOHET NGA POLICIA E SHTETIT

Policia e Shtetit ka surprizuar këtë të shtunë një fëmijë të vogël në Bathore, i cili dëshiron të jetë në të ardhmen pjesë e...

SHPËTOI FQINJËT NGA RRËNOJAT PAS TËRMETIT, MEDIAT ITALIANE JEHONË MURATORIT SHQIPTAR

Një ditë pas tërmetit 4.8 ballë që goditi Italinë, mediat vendase i japin jehonë një shqiptari që u kthye në heroin kurajoz të ditës. Gazmed...

10-VJEÇARI JEP PËR BAMIRËSI PËR FAMILJET NË NEVOJË KURSIMET E NJË VITI

Familja i jepte para çdo ditë për të konsumuar ushqime në shkollë, por 10-vjeçari Renato Ruko nga fshati Strum i Roskovecit nuk i ka...

S’U KËNAQ ME DHURATAT E KRISHTLINDJEVE, FËMIJA DENONCON BABAGJYSHIN NË POLICI

U zgjua mëngjesin e Krishtlindjeve dhe vrapoi me padurim për tek pema që të hapte dhuratat. Por, pakoje pas pakoje, kuptoi se Babagjyshi nuk kishte...

SHQIPTARË NË GJUETI, FOTO HISTORIKE NGA BIBLIOTEKA E KONGRESIT

Në foton e publikuar nga ambasada amerikane shfaqet një grup burrash shqiptarë gati për të filluar gjuetinë për derra të egër. Pantallonat e tyre të...

‘LETRA GJETHE’ QË NUK ‘VDES’ KURRË

fundmi 'letrën e gjethes', që ka në përbërje të saj fara të ndryshme bimësh. Kjo letër e krijuar në mënyrë artizanale edhe nëse hidhet...

ARRESTOHET PERSONI QË HODHI PARATË NGA PALLATI

Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtorësh në Hong Kong, dhe personi që i...

HUMBI UNAZËN E DIAMANTIT NË TUALET, 9 VITE MË VONË IA KTHEN PUNONJËSI I...

Paula Stanton, 60 vjeç, mori një unazë e diamanti si dhuratë për 20-vjetorin e martesës nga bashkëshorti i saj. "CNN" shkruan se 9 vite më...

QYTETET ME PEMËT MË FANTASTIKE TË KRISHTLINDJEVE

Zbukurimet nëpër rrugët e qyteteve tona janë të parat që sjellin atmosferën e festave të dimrit, të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Disa qytete të...

MËSUESI-MJESHTËR DRURI QË GDHEND ULLIRIN

Kruja është një qytet i vogël historik dhe turistik në të katër stinët e vitit. Ai gjendet vetëm 40 km në veri të Tiranës,...

Na ndiqni

73,395FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA