24.7 C
Shkoder, AL

ME ZETOR NË PLAZHIN E DIVJAKËS

Kur shkojnë në plazh shqiptarët preferojnë që të kenë çdo gjë me vete, në mënyrë që të mos shpenzojnë shumë. Këtu përfshihet ushqimi, pijet...

PSE DUHET T’I KONSUMOJMË HITHRAT?

Hithra rekomandohet për trajtimin e disa sëmundjeve dhe është një nga bimët natyrale medicinale më të zakonshme. Hithrat që rriten dhe nisin të lulëzojnë...

KËTO GJESTE LEXOHEN NDRYSHE NGA NJË SHTET NË TJETRIN (FOTO)

Kur ju udhëtoni jashtë komunikimi është një problem kur nuk dini gjuhën. Fatmirësisht gjuha e trupit apo gjestet na vijnë në ndihmë, por kjo...

USHQIMET DËMTOHEN NË DIELL/ PATATET KRIJOJNË SOLANINË, NJË KIMIKAT TOKSIK PËR NJERIUN

Patatet në asnjë mënyrë nuk duhet të shiten në rrugë apo në tezga ku preken nga rrezet e diellit. Sipas Sokol Stafës i cili...

KLAUDIA KARDINALE, VESHJET E SAJ DALIN NE ANKAND

Do të donit të vishnit një fustan të Klaudia Kardinales? Në Paris, Sotheby’s ka nxjerrë në shitje 130 modele haute couture ose gati për...

TRE TË BURGOSURIT SHQIPTARË QË PRODHOJNË VERË 75 EURO SHISHJA

Nga dënimi për vrasje, në histori suksesi brenda burgut. Kjo u ka ndodhur 3 shqiptarëve në Itali, dy 46-vjeçarëve të quajtur Andrea dhe Astrit...

STUDIMI I RI: USHQIMET FAST FOOD MUND TË SHKAKTOJNË SËMUNDJE TË TRURIT

Një studim i Universitetit Kombëtar Australian (ANU) paralajmëron për një lidhje ndërmjet kalorive të shtuara në ushqimet fast food dhe sëmundjeve të trurit, ndër...

E KAP ME TË DASHURËN, GRUAJA RREH SHOFERIN E AUTOBUSIT PARA PASAGJERËVE

Një shofer autobusi në Filipine është rrahur nga gruaja e tij e zemëruar pasi zbuloi se ai po e tradhtonte. Gruaja e tërbuar futet brenda...

STUDIM/ PËR 1 ORË VRAP JETONI DERI NË 7 ORË MË SHUMË

Studimet e fundit kanë treguar se për çdo orë vrap mund të jetoni më gjatë. Personat që vrapojnë rregullisht jetojnë përafërsisht tre vite më shumë...

SIMPTOMA QË TREGON SE SULMI NË ZEMËR ËSHTË I PASHMANGSHËM

Shkencëtarët kanë zbuluar një simptomë të re, e cila mund të shërbejë si shenjë se sulmi në zemër është i pashmangshëm. Pas ekzaminimit të...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA