21 C
Shkoder, AL

ARRESTOHET PERSONI QË HODHI PARATË NGA PALLATI

Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtorësh në Hong Kong, dhe personi që i...

HUMBI UNAZËN E DIAMANTIT NË TUALET, 9 VITE MË VONË IA KTHEN PUNONJËSI I...

Paula Stanton, 60 vjeç, mori një unazë e diamanti si dhuratë për 20-vjetorin e martesës nga bashkëshorti i saj. "CNN" shkruan se 9 vite më...

QYTETET ME PEMËT MË FANTASTIKE TË KRISHTLINDJEVE

Zbukurimet nëpër rrugët e qyteteve tona janë të parat që sjellin atmosferën e festave të dimrit, të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Disa qytete të...

MËSUESI-MJESHTËR DRURI QË GDHEND ULLIRIN

Kruja është një qytet i vogël historik dhe turistik në të katër stinët e vitit. Ai gjendet vetëm 40 km në veri të Tiranës,...

BAMIRËSIA PËR FËMIJËT E SËMURË MBLEDH 20 MIJË BABAGJYSHË PARA SPITALIT

Sigurisht që aty ku ka nevojë për shumë ndihmë, duhet vërtet prania e Babagjyshit! Por këtë radhë nuk ka ardhur një, por plot 20 mijë...

NËNAT ME FËMIJË PLAKEN MË PËRPARA

Pasja e fëmijëve iu kushton nënave 11 vjet jetë. Sipas një studimi amerikan, fakti i të bërit nënë sjell shkurtimin e telomerëve tek një...

I GJITHË FSHAT ZHVISHET NË EMËR TË BAMIRËSISË PËR FËMIJËT NË NEVOJË

Një fshat i tërë zhvishet në emër të bamirësisë për fëmijët në nevojë Një fshat i tërë është zhveshur për të realizuar një kalendar festiv...

SI TË MBROHENI NGA RRUFETË DHE STUHITË

Rrufetë mund të japin një spektakël në qiell, por në të njëjtën kohë mund të jenë shumë të rrezikshme. Çdo vit rrufetë vrasin mesatarisht 6000...

VAJZA QË PËRGATIT TË RINJTË PËR TURIZMIN

Kush e njeh Gladiolën nuk mund të rrijë pa u prekur nga buzëqeshja, energjia dhe pozitiviteti i saj. Janë këto karakteristika të bukura që...

SHEFI I NJOHUR SHQIPTAR ZBULON “PIJEN ENERGJIKE” TË ÇOBANËVE

Shefi i mirënjohur i kuzhinës shqiptare, Sokol Prenga, ishte i ftuar ne nje emision televiziv , për të folur mbi eventin e prezantimit të...

Na ndiqni

72,150FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA