RESTORANTI SHQIPTAR NË LISTËN E 10 MË TË MIRËVE NË NEW YORK

Gazeta prestigjoze “New York Times” ka publikuar një listë me 10 restorantet e reja më të mira të vitit 2019 në New York. Autori i...

KËRKOHET NË GJITHË EUROPËN, SHTIREJ SI MILIARDER, VIDHTE FEMRAT QË JOSHTE

Një vajzë 29-vjeçare nga Norvegjia ka folur hapur në media për të demaskuar një mashtrues që tani po kërkohet në shumë vende të Europës. Ajo...

URAT MË TË BUKURA NË BOTË, QË KALOJNË KUFIJTË NDËRKOMBËTARË

Shumica e këtyre urave janë konsideruar si monumente dhe janë një pjese jetike e infrastrukturave të rajoneve ne botë.

KJO ËSHTË PESHA IDEALE SIPAS GJATËSISË TUAJ

Ende keni dyshime se kilet tuaja janë idealet? Kjo tabelë ju tregon, jeni apo jo në rregull me peshën tuaj në varësi se sa...

TENDENCAT E KËSAJ VERE

Kur zgjohemi në mëngjes shpesh herë themi ‘nuk kam çfarë të vesh’, e sidomos në këto ditë të nxehta vere, ku duhet të përballojmë...

PUSHIME NË MEKSIKË? JA VENDET FANTASTIKE QË MUND TË VIZITONI

Vizita në Meksikë duket se i ka lënë mbresa të mëdha bukuroshes Armina Mevlani.

15 gënjeshtra që i dimë si të vërteta

Janë një sërë gjërash, të cilat ekzistojnë si mite dhe dihen nga njerëzit se janë të vërteta, por se në fakt janë gënjeshtra.Ja 15 gënjeshtra që i dimë si të vërteta

10 Fakte te çuditshme për hënën e plotë

Ja 10 faktet për Hënën e plotë

1. Faza e Hënës së plotë ndodh atëherë kur ajo është në anë të kundërt me Tokën nga Dielli, si dhe kur të tre planetët vendosen në një vijë të drejtë. E parë nga Toka, ana më e afërt e Hënës ndriçohet plotësisht nga Dielli, duke i dhënë pamjen e saj rrethore

PRET TË DASHURËN NË AEROPORT ME PANKARTËN: “E DI QË MË KE TRADHËTUAR”

Aspak një tufë trëndafilash. Në aeroportin e Melbourne në Austral i dashuri e priste me një pankartë ku shkruhej me shkronja shtypi: “E di...

FËMIJËT DUHET TË QËNDROJNË ZBATHUR

Fëmijët duhet të qëndrojnë zbathur më shpesh. Qoftë në natyrë, ashtu edhe në shtëpi, qëndrimi zbathur ndihmon shumë edhe në zhvillimin motorik të trupit....

BOTA