25 C
Shkoder, AL

ARSYEJA PËRSE NUK MUND TË QESHIM NË FOTON E PASAPORTËS

“Jo buzëqeshje ju lutem, ne jemi francezë” ishte titulli i një gazete të përditshme që bëri të qeshë miliona njerëz mbarë botën shumë vite më parë.

FËMIJËT TRASHËGOJNË INTELIGJENCËN NGA NËNA

Pavarësisht stimulimit të vazhdueshëm për të forcuar intelektin e fëmijës suaj, tashmë thuhet se është zbuluar që thuajse 50% e intelektit të secilit prej...

HYN SOT NË FUQI TAKSA PËR BLERJET ONLINE ME MBI 22 EURO

Vendimi i qeverisë për taksimin e blerjeve online me mbi 22 euro ka hyrë në fuqi sot.

Krishtelindjet po vijne ja 10 ide per zbukurimin e pemëve

Çdo vit, sa herë që afrojnë festat e fundvitit, të gjithë ne fillojmë të mendojmë se si do ta zbukurojmë pemën tonë të Krishtlindjeve.
Për tju lehtësuar sadopak punën, po ju këshillojmë 10 ide origjinale, për ta bërë vetë pemën tuaj të Krishtlindjeve, duke krijuar një atmosferë të veçantë.

VUAJTJET E BURRAVE NË SHQIPËRI

Një studim serioz ka gjetur se burrat në Shqipëri vuajnë jo vetëm sa gratë, por edhe nga të njëjtat sindroma.

PANAIRI I AUTOMJETEVE GUMBALL 3000

Policia e Tiranës ka publikuar planin e masave për mbarëvajtjen e panairit të karvanit të automjeteve Gumball 3000 që do të zhvillohet nga ora 20:00 e ditës së nesërme në sheshin “Nënë Tereza” dhe do të vijojë deri në 6 korrik.

QËNDRIMI ULUR ËSHTË I LIDHUR ME 9 LLOJE KANCERËSH

Qëndrimi ulur për orë të tëra është i lidhur ngushtë me 9 lloje kancerësh më shumë sesa e kemi menduar. Charles E Matthews, një epidemiolog në Institutin Kombëtar të Kancerit, paralajmëron se duhet të bëhet sa më shumë akvititet fizik, por më e rëndësishmja të qëndrojmë sa më pak ulur. Vetëm 1 orë qëndrimi ulur para TV, vendos edhe njërëzit më aktivë në një rrezik të lartë jo vetëm të kancerit të gjirit dhe zorrës së trashë, që i dinim tashmë, por edhe me 9 lloje kancerësh të tjerë përfshirë mushkëritë, kokën ose qafën.

NDRYSHIMET DRASTIKE NË FACEBOOK, ZUCKERBERG HUMB MILIARDA DOLLARË

Vendimi i Mark Zuckerberg për të ndryshuar mënyrën se si funksionon Facebook i ka kushtuar plot 3.3 miliardë dollarë, duke pësuar një rënie prej 4.4 % në pasurinë e tij. Pasi Facebook publikoi lajmin se do ti kushtohej më shumë rëndësi postimeve personale të individëve dhe jo postimeve të mediave apo bizneseve, vlera e aksioneve të saj ra me gati katër përqind përpara se tregjet e SHBA të hapen të premten.

BUKËT E MIRA TË SHQIPTARIT NË SAN BENEDETTO DEL TRONTO

Historia e Morel Malltezit dhe profesionit dhe pasionit të tij për të bërë bukë të mira në San Benedetto del Tronto, Itali, tregon ,...

KAMPIONATI I FORCËS SË BURRAVE : TË MBASH GRUAN MBI SHPINË PËR NJË FUÇI...

Ka nisur në Dorking, në Anglinë jugperëndimore, kampionati i demonstrimit të forcës së burrave, duke mbajtur mbi shpinë një grua e duke kapërcyer një...

Na ndiqni

74,740FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA