13 C
Shkoder, AL

MORI 2.2 MILIONË EURO NGA THESARI QË GJETI, POR E HODHËN NË GJYQ

Një person përdori pajisje që dikton praninë e metaleve për të zbuluar një thesar me vlerën mbi 2.2 milionë euro. Derek MekLenan, në Skoci, gjeti...

PYLLI ME FAZANË DHE SORKADHE TËRHEQ TURISTËT

Në këtë pyll mbarështrohen 100 fazane duke i dhënë emrin këtij parku. Çdo ditë turistë të huaj dhe vendas udhëtojnë me kilometra për të vizituar...

MAKINËS LUKSOZE I VJEDHIN PJESËT, I LËNË SKELETIN

Hajdutët e kanë zhveshur një makinë luksoze nga të gjitha pjesët, i kanë lënë pothuajse vetëm skeletin. Policia angleze u njoftua për një makinë të...

NUK DO TA BESONI, DIABETI PREK MË SHUMË NJERËZIT E SHKURTËR SESA ATA TË...

Personat që janë më të shkurtër janë më të predispozuar për tu prekur nga sëmundja e diabetit sesa ata që janë më të gjatë,...

ÇIFTI HOLANDEZ BËN SKULPTURË NË RËRË NË PLAZHIN E DURRËSIT

Ato që mbajnë gjallë të shkuarën janë pikërisht kujtimet dhe çdo kush synon që të jetë të ruajë sa më shumë kujtime të bukura,...

NJË NGA FESTIVALET MË UNIKË NË BOTË

Vera veçanërisht e nxehtë e këtij viti nuk i ndaloi dashamirësit e festivalit “Burning Man”, i cili këtë vit u bë edhe më i...

STRESI GJATË SHTATZËNISË SHKAKTON ÇRREGULLIM TË PERSONALITETIT TEK FËMIJËT

Fëmijët e grave që përjetojnë stres të madh gjatë shtatzënisë kanë 10 herë më shumë mundësinë të kenë çrregullim të personalitetit deri në moshën...

DY GOTA PIJE ME SHEQER NË DITË MUND TË RRISIN RREZIKUN E VDEKJES SË...

Sipas një hulumtimi të bërë nga Agjencia Ndërkombëtare për Kërkim mbi Kancerin e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), pirja e dy gotave pije me...

SAIMIR STRATI BËN PORTRETIN E ATATURKUT ME 250 MIJË VIDA

Artisti shqiptar për krijimin e mozaikëve, Saimir Strati në kuadër të aktivitetit të 2-të Ndërkombëtar të Ditëve Artistike Niğbor, në qytetin Niğde të Turqisë...

SI TË KUPTONI NËSE NISHANET JANË TË RREZIKSHME VETËM ME NJË SHIKIM ME ANË...

Keni nishane në trup? Me siguri që po...sa herë mund ta keni dëgjuar që nishanet janë të rrezikshme? Edhe për këtë jemi të bindur...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA