18 C
Shkoder, AL

Viti 2014, është viti më i nxehtë në 130 vitet e fundit

10 muajt e parë të vitit 2014 kanë qenë më të nxehtit e historisë, që kur kanë nisur të regjistrohen të dhëna mbi klimën rreth 130 vjet më parë, sipas të informacioneve nga Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA).

SHESIN SHTËPINË PËR TË NISUR UDHËTIMIN NËPËR BOTË ME NJË KAMION USHTARAK

Një çift austriak ka shitur gjithçka që përbënte pasurinë e tyre, për të ndërmarrë përsipër një udhëtim nëpër të gjithë botën me një kamion...

USHQIMET QË LUFTOJNË STRESIN

Bëni një jetë të vështirë mes zyrës dhe shtëpisë, puna ju ka lodhur dhe po ua bën të pamundur jetën duke pasur shumë stres. Do...

GJENDET VARRI I KLEOPATRËS DHE MARK ANTONIT

Varri 'i humbur' i Kleopatrës dhe Mark Antonit është lokalizuar. Vendndodhja e varrit është vlerësuar të jetë në rajonin e Taposiris Magna, 30 kilometra larg...

67 VJEÇARI FITUES I “SHTEGUT TË GJELBËR” ZBULON SEKRETIN E SUKSESIT TË TIJ

Edhe pse në moshën 67 vjeçare, Agroni ia doli të shpallej fitues i maratonës me biçikleta për të dytën herë, duke lënë pas vetes...

TENDENCAT E KËSAJ VERE

Kur zgjohemi në mëngjes shpesh herë themi ‘nuk kam çfarë të vesh’, e sidomos në këto ditë të nxehta vere, ku duhet të përballojmë...

HUMBI UNAZËN E DIAMANTIT NË TUALET, 9 VITE MË VONË IA KTHEN PUNONJËSI I...

Paula Stanton, 60 vjeç, mori një unazë e diamanti si dhuratë për 20-vjetorin e martesës nga bashkëshorti i saj. "CNN" shkruan se 9 vite më...

E MOSHUARA QE KONSUMON DERI NË 22 BIRRA NË DITË

Nje e moshuar belge duket se i është kundërvënë mjekësisë dhe rregullave strikte, pasi ajo konsumon deri në 22 birra në ditë për të...

STUDIMI AMERIKAN/ TRE FILXHAN KAFEJE NË DITË PASTROJNË ARTERIET TUAJA

Sipas një studimi të ri pirja e më shumë se tre filxhan kafeje në ditë mund të ndihmojnë në pastrimin e arterieve. Shkencëtarët nga Universiteti...

PUSHIME NË MEKSIKË? JA VENDET FANTASTIKE QË MUND TË VIZITONI

Vizita në Meksikë duket se i ka lënë mbresa të mëdha bukuroshes Armina Mevlani.

Na ndiqni

73,698FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA