23 C
Shkoder, AL

KISHA MIRËPRET ANËTARËT E LGBT: ORIENTIMI I TYRE NUK ËSHTË MËKAT

Kisha e Anglisë ka votuar për mirëpritjen dhe afrimimin e transgjinorëve për ti ofruar shërbime si martesa apo lindje.

NËNAT ME FËMIJË PLAKEN MË PËRPARA

Pasja e fëmijëve iu kushton nënave 11 vjet jetë. Sipas një studimi amerikan, fakti i të bërit nënë sjell shkurtimin e telomerëve tek një...

TURISTI NGA ARABIA SAUDITE MAHNIT LONDRËN ME KOLEKSIONIN E MAKINAVE TË ARTA

Një person nga Arabia Saudite që vizitoi Londrën këtë fundjavë ruajti repotacionin e tij si një nga personat më të pasur, pasi transportoi me vete një pjesë të koleksionit të makinave të tij, të gdhendura në ar.

STUDIMI/ KUSH PUNON MË GJATË, KA MË PAK PRODUKTIVITET

Evropianët që punojnë më gjatë, a arrijnë më shumë? Përgjigja është jo, sipas një studimi të kryer nga kongresi britanik i sindikatave. Duke krahasuar të...

DY GOTA PIJE ME SHEQER NË DITË MUND TË RRISIN RREZIKUN E VDEKJES SË...

Sipas një hulumtimi të bërë nga Agjencia Ndërkombëtare për Kërkim mbi Kancerin e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), pirja e dy gotave pije me...

ARSYEJA PËRSE NUK MUND TË QESHIM NË FOTON E PASAPORTËS

“Jo buzëqeshje ju lutem, ne jemi francezë” ishte titulli i një gazete të përditshme që bëri të qeshë miliona njerëz mbarë botën shumë vite më parë.

RËNIA NË PESHË, JA MËNYRA E DUHUR

Aktivitetet fizike shpesh janë të njohura në lidhje me rolin që kanë në rënien në peshë.

QYTETET ME PEMËT MË FANTASTIKE TË KRISHTLINDJEVE

Zbukurimet nëpër rrugët e qyteteve tona janë të parat që sjellin atmosferën e festave të dimrit, të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Disa qytete të...

Ecja të zgjat jetën

E ecura ka një ndikim të rëndësishëm në shëndetin tonë, ajo ndihmon për të pasur një jetëgjatësi. Sipas një studimi shkencëtarët thonë se të qëndruarit në këmbë në vend se ulur për dy minuta çdo orë, nuk ka ndonjë benefit, por këmbimi i kohës ulur me aktivitete të lehta, si ecje apo punë shtëpie, ka një ndikim shumë të madh.

SYZET OPTIKE, AKSESORI MË “COOL” I MOMENTIT

Syzet optike janë një prej aksesorëve më të rëndësishëm dhe e pandashme në jetën e shumë personave.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA