33 C
Shkoder, AL

67 VJEÇARI FITUES I “SHTEGUT TË GJELBËR” ZBULON SEKRETIN E SUKSESIT TË TIJ

Edhe pse në moshën 67 vjeçare, Agroni ia doli të shpallej fitues i maratonës me biçikleta për të dytën herë, duke lënë pas vetes...

NESËR “E HËNA BLU”, DITA MË E TRISHTUAR E VITIT

21 janari është quajtur si dita më e trishtuar e vitit. E quajtur “E hëna blu”, ajo mendohet se është një nga ditët kur...

E MOSHUARA QE KONSUMON DERI NË 22 BIRRA NË DITË

Nje e moshuar belge duket se i është kundërvënë mjekësisë dhe rregullave strikte, pasi ajo konsumon deri në 22 birra në ditë për të...

GJENDET VARRI I KLEOPATRËS DHE MARK ANTONIT

Varri 'i humbur' i Kleopatrës dhe Mark Antonit është lokalizuar. Vendndodhja e varrit është vlerësuar të jetë në rajonin e Taposiris Magna, 30 kilometra larg...

SHESIN SHTËPINË PËR TË NISUR UDHËTIMIN NËPËR BOTË ME NJË KAMION USHTARAK

Një çift austriak ka shitur gjithçka që përbënte pasurinë e tyre, për të ndërmarrë përsipër një udhëtim nëpër të gjithë botën me një kamion...

SHQIPTARJA, BERBERJA E PREFERUAR E BURRAVE ZVICERANË

Shqiptarja Jesma Saliu është një nga ato gra që tashmë ka thyer tabunë se profesioni i berberëve është një punë që mund të bëhet...

RISI DHE TEKNOLOGJI, JA ÇFARË NDODHI NË 2018

Bus bunching", alegoritmi që do të eleminojë vonesat e autobuzëve Fenomeni mbarëboteror i pritjeve të gjata në stacionet e autobuzit, i njohur me emrin "bus...

AJRI I NDOTUR SHKAKTON LODHJE DHE I BËN NJERËZIT MË BUDALLENJ

Shkencëtarët kanë paralajmëruar për ndikimin e emetimeve të gazeve të dëmshme në aftësitë njohëse njerëzore dhe hulumtimet tregojnë se deri në vitin 2100 do...

DËSHIRON TË JETË PJESË E STRUKTURAVE, VOGËLUSHI NGA BATHORJA SURPRIZOHET NGA POLICIA E SHTETIT

Policia e Shtetit ka surprizuar këtë të shtunë një fëmijë të vogël në Bathore, i cili dëshiron të jetë në të ardhmen pjesë e...

SHPËTOI FQINJËT NGA RRËNOJAT PAS TËRMETIT, MEDIAT ITALIANE JEHONË MURATORIT SHQIPTAR

Një ditë pas tërmetit 4.8 ballë që goditi Italinë, mediat vendase i japin jehonë një shqiptari që u kthye në heroin kurajoz të ditës. Gazmed...

Na ndiqni

78,995FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA