26 C
Shkoder, AL

STUDIM/ PËR 1 ORË VRAP JETONI DERI NË 7 ORË MË SHUMË

Studimet e fundit kanë treguar se për çdo orë vrap mund të jetoni më gjatë. Personat që vrapojnë rregullisht jetojnë përafërsisht tre vite më shumë...

SIMPTOMA QË TREGON SE SULMI NË ZEMËR ËSHTË I PASHMANGSHËM

Shkencëtarët kanë zbuluar një simptomë të re, e cila mund të shërbejë si shenjë se sulmi në zemër është i pashmangshëm. Pas ekzaminimit të...

STUDIMI I FUNDIT NGRE ALARMIN, PERSONAT QË NUK HANË MËNGJES TË RREZIKUR NGA SËMUNDJET...

Nëse shmangni të hani mëngjes jeni të rrezikuar nga një goditje në zemër më shumë se sa një person që konsumon këtë vakt. Njerëzit që...

STUDIMI/ PËR ÇDO ORË VRAP, MUND TË JETONI SHTATË ORË MË SHUMË

Studimet e fundit kanë treguar se vrapimi jo vetëm shërben për të mbajtur formën e trupit, por edhe për zgjatjen e jetëgjatësisë. Sipas studimit të...

GRUAJA PAGUAN MAKINËN E RE ME 66 QESE PLOT MONEDHA

Stafi i një dyqani për shitjen e makinave mbetën pa fjalë kur një kliente shkoi me 66 qese plot qindarka për të paguar. Pasi porositi...

DISA NJERËZ SHTOJNË NË PESHË, KUR BËHEN MË SHUMË AKTIVË, ARSYEJA

Qeveritë na këshillojnë gjithmonë të hamë më pak, dhe të ushtrohemi fizikisht më shumë, për të qenë më të shëndetshëm, por kjo paraqet një...

MBRETËRESHA ELIZABETH II KËRKON MENAXHER TË RRJETEVE SOCIALE

Për ata që dinë si të kujdesen për faqen perfekte në Instagram dhe shkruajnë postime të goditura, një mundësi e papërsëritshme u ofrohet për...

EKSPLORUESI AMERIKAN ME FLAMUR SHQIPTAR NË KRAH REGJISTRON ZHYTJEN MË TË THELLË NË BOTË

Eksploruesi amerikan Victor Vescovo, i cili ka ngjitur malin më të lartë në Tokë, Everestin, ka thyer një tjetër rekord. Ai së fundmi ka kryer...

KËRKOHET NË GJITHË EUROPËN, SHTIREJ SI MILIARDER, VIDHTE FEMRAT QË JOSHTE

Një vajzë 29-vjeçare nga Norvegjia ka folur hapur në media për të demaskuar një mashtrues që tani po kërkohet në shumë vende të Europës. Ajo...

USHQIMET QË LUFTOJNË STRESIN

Bëni një jetë të vështirë mes zyrës dhe shtëpisë, puna ju ka lodhur dhe po ua bën të pamundur jetën duke pasur shumë stres. Do...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA