12 C
Shkoder, AL

PO VJEN SUPERHËNA! MË E SHNDRITSHME SE KURRË GJATË 2019-S

Superhëna më spektakolare e vitit 2019 do të mund të shihet të martën e 19 shkurtit, duke u shfaqur në qiell më e shndritshme...

I RIU SHQIPTAR GJEN PARATË QE I HUMBEN TË MOSHUARIT ITALIAN DHE IA...

Një mësues në pension nga Tarantino, Ranieri Cosimo ka rrëfyer për gazetën italiane “Mezzogiorno” një episod të ndodhur së fundmi, që i ka rikthyer...

PRET TË DASHURËN NË AEROPORT ME PANKARTËN: “E DI QË MË KE TRADHËTUAR”

Aspak një tufë trëndafilash. Në aeroportin e Melbourne në Austral i dashuri e priste me një pankartë ku shkruhej me shkronja shtypi: “E di...

67 VJEÇARI FITUES I “SHTEGUT TË GJELBËR” ZBULON SEKRETIN E SUKSESIT TË TIJ

Edhe pse në moshën 67 vjeçare, Agroni ia doli të shpallej fitues i maratonës me biçikleta për të dytën herë, duke lënë pas vetes...

NESËR “E HËNA BLU”, DITA MË E TRISHTUAR E VITIT

21 janari është quajtur si dita më e trishtuar e vitit. E quajtur “E hëna blu”, ajo mendohet se është një nga ditët kur...

E MOSHUARA QE KONSUMON DERI NË 22 BIRRA NË DITË

Nje e moshuar belge duket se i është kundërvënë mjekësisë dhe rregullave strikte, pasi ajo konsumon deri në 22 birra në ditë për të...

GJENDET VARRI I KLEOPATRËS DHE MARK ANTONIT

Varri 'i humbur' i Kleopatrës dhe Mark Antonit është lokalizuar. Vendndodhja e varrit është vlerësuar të jetë në rajonin e Taposiris Magna, 30 kilometra larg...

SHESIN SHTËPINË PËR TË NISUR UDHËTIMIN NËPËR BOTË ME NJË KAMION USHTARAK

Një çift austriak ka shitur gjithçka që përbënte pasurinë e tyre, për të ndërmarrë përsipër një udhëtim nëpër të gjithë botën me një kamion...

SHQIPTARJA, BERBERJA E PREFERUAR E BURRAVE ZVICERANË

Shqiptarja Jesma Saliu është një nga ato gra që tashmë ka thyer tabunë se profesioni i berberëve është një punë që mund të bëhet...

RISI DHE TEKNOLOGJI, JA ÇFARË NDODHI NË 2018

Bus bunching", alegoritmi që do të eleminojë vonesat e autobuzëve Fenomeni mbarëboteror i pritjeve të gjata në stacionet e autobuzit, i njohur me emrin "bus...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA