23 C
Shkoder, AL

‘MË REFUZUAN SE ISHA SHQIPTARE’, AVA MAX RRËFEN FËMIJËRINË E VËSHTIRË SI EMIGRANTE NË...

Këngëtarja me origjinë shqiptare që është duke u kthyer ndër më të famshmet në botë ka treguar rëfimin e saj të trishtë nga fëmijëria....

VDES KËNGËTARI DHE KOMPOZITORI I FAMSHËM

Këngëtari dhe kompozitori i famshëm Scott Walker ka vdekur në moshën 76 vjeçare. Ai ka lindur në Amerikë por pjesën më të madhe të jetës...

AL BANO DO TË HEDHË NË GJYQ UKRANINËN: MË HIQNI NGA ‘LISTA E ZEZË’

Këngëtari i njohur Italian Al Bano do të çojë Ukraninën përballë Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut. Artisti i Cellino San Marco kërcënon se...

VOGËLUSHI SHQIPTAR MAHNIT JURINË ME PERFORMANCËN E TIJ NË SUEDI

Elvin Xhinovci, një 8 vjeçar shqiptar që jeton në Suedi, ka mahnitur jurinë e emisionit për talentë, T*LANG. Vogëlushi tregoi para jurisë aftësitë e tij...

KËNGËTARI PËRFSHIHET NË AKSIDENT: FALEMINDERIT ZOT, KUPTOVA QË PASURIA E FAMA S’JANË ASGJË

Këngëtari Labinot Rexha është përfshirë mëngjesin e djeshëm në një aksident. Rexha ishte duke shkuar drejt Zvricrës, kur për shkak të kushteve të vështira...

10 FILMAT MË TË SHIKUARR PËR VITIN 2018

Deadpool 2, Jurassic World 2 ose Një histori e Star Wars është vetëm maja e ajsbergut për titanët kinematografikë për vitin e ardhshëm. Më poshtë...

84 VJET BUKURI, SOPHIA LOREN FESTON DITËLINDJEN

“Çelësi i suksesit tim qendron në faktin se kurrë nuk jam lodhur së mësuari. Nuk e kam humbur kurrë kureshtjen dhe dëshirën për sfida...

DIAGNOSTIKOHET PËR TË TRETËN HERË ME KANCER, AKTORJA: DO E MPOSHT

Këngëtarja dhe aktorja Olivia Newton-John ka folur për betejën e saj me një diagnozë të tretë të kancerit, duke thënë se do ta mundë...

MICHAEL JACKSON PO FITON MË SHUMË PAS VDEKJES, SESA KUR ISHTE GJALLË

Michael Jackson referuar disa dokumenteve të lëshuara nga gjykata po fiton para më shumë pas vdekjes, sesa kur ishte gjallë. Mbreti i popit, i cili...

PESË AKTORËT MË TË PAGUAR NË BOTË

Si çdo vit revista ‘’Forbes’’ ka përgatitur listën e aktorëve më të paguar në botë. Bien në sy aktorë të cilët kanë bërë histori...

Na ndiqni

76,937FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA