TRONDITET KONEMATOGRAFIA, VETËVRITET AKTORJA E FAMSHME

Ylli i Hollywood-it, Lisa Lynn Masters i dha fund jetës në moshën 52-vjeçare në dhomën e hotelit.

OLTI MARKU KËRKON “VETË NJË NATË”…

 Olti Marku së shpejti do të sjelli projektin e tij të ri muzikor.

“IRON MAN”, TASHMË ME NJË HEROINË

Kostumin e famshëm të “Iron Man”-it nuk e vesh më një mashkull, në librin e ri vizatimor të kompanisë “Marvel”.

MARIAH CAREY NË LIDHJEN DASHURIE ME KËRCIMTARIN

Mariah Carey ka konfirmuar atë që flitej gjithë këto kohë për jetën e saj private.

NDALIMI NE DURRES – POLICIA NDJEK NOIZYN S’E SIU BIND URDHRIT

Një situatë aspak të këndshme ka përjetuar reperi Noizy, pasi e ka kaluar natën në qeli. Kjo ka ndodhur pasi ai ka bërë të fortin me policinë e Durrësit.

SULMI NË GJERMANI, KËNGËTARI SHQIPTAR I SHPËTOI MREKULLISHT

Ndërkohë që e gjithë vëmendja botërore ishte te vrasja e ambasadorit rus në Turqi, një tjetër tragjedi ndodhi në Berlin të Gjermanisë

JA KËNGA ME TË CILËN SHQIPËRIA KONKURON NË ‘EUROVISION’

Eneda Tarifa ishte fituese e Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

TUNA SJELL NË JETË FËMIJËN E SAJ , JA EMRI DHE FOTOJA E PARË

Tuna i ka dhënë fund pritjes së ëmbël dhe ka sjellë në jetë djalin e parë të saj dhe Patrisit.

DAVID BECKHAM NDEROHET ME ÇMIM NGA UNICEF

 Victoria Beckham sërish ka shprehur admirim për bashkëshortin e saj David Beckham.

JA KUR DO TË KËNDOJË ENEDA TARIFA, HIDHET SHORTEU I EUROVIZION

Televizioni publik suedez ka publikuar orarin e paraqitjes së shteteve pjesëmarrëse të gjysmëfinaleve të festivalit evropian të muzikës, Eurosong.

BOTA