VDES NË MOSHËN 57-VJEÇARE KOMEDIANI AMERIKAN CHARLIE MURPHY

Komediani i njohur amerikan Charle Murphy , vëllai i aktorit Eddie Murphy ka vdekur në moshen 57- vjeçare nga leuçemia, raporton BBC.

‘OSCAR’ SHPALL FITUESIT, TRIUMFON ‘THE SHAPE OF WATER’

“The Shape of Water” është fituesi i çmimit Oscar të edicionit të 90-të. Pas parakalimit në tapetin e kuq dhe spektaklit magjik në Dolby...

PROJEKTI I FUNDIT I ERGI DINIT “VJEN NË JETË”

Ikja e Ergit vazhdon të lërë boshllëk të madh mes familjarëve, miqve dhe artistëve.

BOTA