21 C
Shkoder, AL

ZHDUKET ‘DESPACITO’, VIDEO MË E KLIKUAR NË YOUTUBE

Despacito, kënga më e shikuar ndonjëherë në Youtube është fshirë nga një haker kibernetik së bashku me dhjetra video të tjera të shtëpisë diskografike...

KIM KARDASHIAN “IN LOVE” ME SHIQIPËRINË

"Sa bukur Mario"/ Kim Kardashian i qepet Shqipërisë Kim Kardashian duket se ka filluar të miqësohet më Shqipërinë duke i vënë emrin e vendit tonë...

FEMRAT MË TË FUQISHME TË 2017, AJO SËRISH E PARA…

Viti 2016 ishte një vit i vështirë për femrën. U duk sikur ishim në prag të zgjedhjes për herë të parë të një gruaje...

“SHAPE OF YOU” SHPALLET KËNGA E VITIT

Këngëtari me famë botërore Ed Sheeran është krejtësisht dominues. Kënga e yllit të muzikës 'Shape Of You' është shpallur kënga e vitit në iHeartRadio Music...

‘OSCAR’ SHPALL FITUESIT, TRIUMFON ‘THE SHAPE OF WATER’

“The Shape of Water” është fituesi i çmimit Oscar të edicionit të 90-të. Pas parakalimit në tapetin e kuq dhe spektaklit magjik në Dolby...

REPERI DHURON 1 MILIONË DOLLARË

Reperi i famshëm kanadez Drake ka dhuruar 1 milionë Dollarë njerëzve të ndryshme në Majemi. Ai ka publikuar videoklipin e tij më të fundit të titulluar “God’s plan” ku shfaqet duke dhuruar para dhe lodra familjeve të ndryshme.

“KRENARE QË JAM SHQIPTARE”, URIMI I DUA LIPA PËR PAVARËSINË E KOSOVËS

Këngëtarja me origjinë shiptare Dua Lipa ka uruar të gjithë shqiptarët për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Ylli ndërkombëtar me anë të një postimi në Instagram u shpreh se është shumë krenare që është shqiptare. Veçantia e urimit të 22-vjeçaren qëndron tek foto e saj. Shkëputur nga hiti i saj i fundit 'IDGAF', Dua ka publikuar një foto ku shfaqen dy 'Dua Lipa përballë njëra tjetrës. Njëra nga 'Dua-t' është e veshur me blu dhe në krah ka vendosur simbolin e flamurit kosovar ndërsa 'Dua' tjetër e veshur me ngjyrë të portokalli të ndezur ku është fomuar simboli flamurit shqiptar.

RITA ORA KONCERT NË 10 VJETORIN E PAVARËSISË SË KOSOVËS, JA MESAZHI I KËNGËTARES

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora do të performojë më 17 shkurt në Prishtinë me rastin e 10 vjetorin të Pavarësisë së Kosovës. Ylli i muzikës pop do të japë për herë të parë koncert në vendin e lindjes. Lajmi është konfirmuar fillimisht nga zv/kryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli me anë të një postimi në Facebook, ku shkuajti se këngëtarja do të performonte mbrëmjen e Pavarësisë dhe për këtë nuk ka pranuar të paguhet. Ndërsa një mesazh ka ardhur nga vetë Rita Ora me anë të një postimi në Instagram. Ajo publikoi në foto të bluzes që do të mbajë veshur gjatë koncertit që e ka dizenjuar pirkërisht për këtë rast. Bluzja mban shkrimin 'Kosova' dhe padyshim që shumë adhurues të tjerë do ta mbajnë veshur logon që ka përgjedhur Rita.

NDAHET NGA JETA JOHN GAVIN, AKTORI VUANTE NGA LEUCEMIA

Veterani i kinemasë John Gavin është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare. Aktori i njohur amerikan u bë i famshëm për rolet e tij në filmin historik ”Spartacus” dhe atë horror ”Psycho”.

FIFI MË ‘E DASHURUAR’ SE ASNJËHERË

Filloreta Raçi, e njohur si Fifi ka sjellë projektin e ri muzikor 'Nanush 1', këngë të cilën duket se ia dedikon personit të zemrës. Ndryshe nga herët e tjera që e kemi parë me balada ku shpreh mllefin që ka ndaj një mashkulli, këtë herë duket shumë e lumtur.

Na ndiqni

73,519FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA