23 C
Shkoder, AL

ORGANE NJERËZORE NË MINIATURË GATI PËR FLUTURIM NË HAPËSIRË

Mushkëritë, veshkat, palca e kockave dhe kërcirit: një ngarkesë me organeve njerëzore në miniaturë përgatitet të niset nga Stacionin Ndërkombëtar i Hapësirës më 30...

SHKELJA E PRIVATËSISË, FACEBOOK RREZIKON 5 MILIARDË DOLLARË GJOBË, KA MËNJANË VETËM 3 MLD

Facebook ka njoftuar se mund të paguajë një gjobë rreth 5 miliardë dollarë për të mbuluar kostot e mundshme të një hetimi nga autoritetet...

MAKINA SHPËRTHEU E PARKUAR, KOMPANIA NIS HETIMET

Tesla ka nisur hetimet pasi një automjet i prodhuar prej saj ka shpërthyer në kohën kur ishte i parkuar. Ngjarja ndodhi në Shanghai. Videoja e...

MILIONA DOLLARË PËR JETËGJATËSINË E BATERIVE

Prodhuesi i materialeve për bateri, komapania Sila Nanotechnologies ka siguruar një fond prej 170 milionë dollarë, si shtesë e përpjekjeve për përmirësim të kapacitetit...

PESË PAJISJET MË TË MIRA PA TË CILAT ASNJË SHQIPTAR MODERN S’MUND TË BËJË

Në Shqipërinë e sotme ndërlidhja konstante dhe rehatia që siguron përdorimi i teknologjive të domosdoshme e kanë bërë jetën për shumëkënd më të çlirët...

A JENI GATI PER 5 G ?

Brenda pak vitesh të gjithë do të jemi të lidhur me rrjetin më të fuqishëm ndonjëherë. Kjo nuk do të jetë vetëm për internetin,...

ROBOTËT PARKOJNË MAKINAT NË AEROPORTET FRANCEZE

Pas disa vitesh testime, Stanley Robotics zyrtarisht vendosi flotën e robotëve në punë këtë javë në Aeroportin Saint Ekzyperi të Lionit. Të gjithë ata që...

FACEBOOK FSHIN 800 LLOGARI IRANIANE, TENTUAN NDIKIMIN NË SHQIPËRI

Kompania “Facebook” thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një...

INDIA LËSHON SATELITIN MË TË MADH TË INTERNETIT

Sateliti më i madh i Indisë është lëshuar në orbitë me një raketë franceze për të ndihmuar në rritjen e shërbimit të internetit. Me një...

DEFEKT NË NJË PJESË TË GLOBIT, RIVENDOSET SHËRBIMI “FACEBOOK”

Aksesi në “Facebook”, rrjeti më i madh social në botë, u rivendos pas një defekti në Amerikën e Veriut dhe Amerikën Latine rreth orës...

Na ndiqni

73,395FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA