17 C
Shkoder, AL

HUAWEI LË PAS GJIGANTIN APPLE

Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Apple e duke u bërë “smartphone” i dytë më i shitur në botë....

PREZANTOHET MODELI MË I RI I SMARTPHONE-it NGA SAMSUNG

Samsung së fundmi ka prezantuar modelin më të ri që pritet të dalë në treg Galaxy J7 2016">2016.

ZGJIDHJA PËR TRAFIKUN, SHPIKET MAKINA FLUTURUESE

Në një kohë kur trafiku është i mbingarkuar në të gjitha akset rrugore kryesore dhe jo vetëm, zgjidhja vjen nga inxhinierët e ‘’Kitty Haëk’’...

Risite e ngjasme te Facebook dhe whatsapp

Aplikacioni i famshëm në thuajse gjithë botën, WhatsApp, pasi u ble nga rrjeti social Facebook po pëson seri ndryshimesh që i përafrohen në opsione blerësit të tij. Për herë të parë është vendosur të shtohet opsioni Like/Pëlqej, për të vlerësuar mesazhet që marrim e japim me tekst, ikona, foto, audio dhe video. Gjithashtu vjen edhe opsioni i ri, “shënoje si të palexuar”, opsion i njëjtë me atë që është edhe në Facebook Messenger.

Brazil, lojtarët prodhojnë energji në fushë

Disa fëmijë në Brazil luajnë sot në atë që mendohet të jetë fusha e parë e futbollit në botë që prodhon energji elektrike.

NJIHUNI ME 10 APLIKACIONET MË TË SHKARKUARA PËR IPHONE NË MUAJIN QERSHOR

10 aplikacionet kryesore për iPhone muajin e kaluar regjistruan 78 milion shkarkime. Sipas Priori Data, në krye të listës ishte Hole.io me 12.3 milion...

DATA PËR LANÇIMIN E IPHONE 7 PO AFROHET, JA SA DO TË KUSHTOJË

Me afrimin e datës së lançimit të iPhonet të ardhshëm të Apple, kanë dalë edhe detaje të reja të pajisjes së re.

Google po ndërton një sistem të ri përkthimi në kohë reale

Muajin që kaloi, Skype i Microsoft lançoi një program që bën përkthimin në kohë reale të fjalëve të njerëzve gjatë bisedës së tyre në Skype. Tani duket se do të shohim dhe versionin e Google të këtij programi.

Ja cilat janë kostot e prodhimit të iPhone X dhe iPhone 8

Në këtë artikull do t'ju sjellim disa informacione që lidhen me kostron e prodhimit të iPhone X dhe iPhone 8. Apple ka hedhur në treg këto 2 produkte të cilat janë versionet e fundit të iPhone dhe siç e dimë, versioni X vjen në treg me një kosto më të lartë. Portali TechInsight ka publikuar koston e prodhimit për këto dy produkte dhe për të qetësuar zërat të cilët thonë se kosto e prodhimit nuk është ndryshe nga versionet e mëparshme të iPhone por është vetë kompania që kërkon të fitojë më shumë.

Mbyllet Wikipedia në Rusi: Të mëson si të kultivosh hashash

Rusia vazhdon akoma të mbajë një qëndrim të rreptë kundrejt rrjeteve sociale. Para disa ditësh, në këtë shtet u ndalua përdorimi i ueb-faqes Reddit.

Na ndiqni

70,813FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA