18 C
Shkoder, AL

YOUTUBE DOWN PËR NJË ORË NË TË GJITHË BOTËN

Shërbimi i videove streaming Youtube ka qenë i paarritshëm për më shumë se një orë në zona të ndryshme në të gjithë botën. Youtube ka...

FACEBOOK, SI TË FSHIJMË MESAZHET E DËRGUARA PA DASHJE?

Rrjeti më i madh social, “Facebook” kohët e fundit është duke u hasur me probleme të mëdha që lidhen me privatësinë e përdoruesve. Për arsye...

PREZANTOHET MAKINA QË KUSHTON 5 MLN EURO

Çdokush që kërkon të marrë drejtimin e makinës “Bugatti Divo”, që u prezantua në panairin evropian të Parisit, nuk ka më mundësi, pasi të...

FACEBOOK KËRKON T’JU FUSË NJË KAMERA NË SHTËPI

Facebook po lançon altoparlantin e tij inteligjent me një ekran dhe një aparat fotografik. Portal dhe Portal + janë ndërtuar posaçërisht për video-telefonata. Pajisja është...

RISI PËR IPHONE, “HEJ SIRI, PO MË NDALON POLICIA!”

Ka një risi të rëndësishme për ekspertët e iPhone këtë vit: Bëhet fjalë për një aplikacion të quajtur Shortcuts, i cili mbledh informacione nga...

ZBULOHET TRENI MË I SHPEJTË SE NJË AVION

Një tren i shpejtësisë së lartë i destinuar për të transportuar pasagjerë në mbi 1.100 kilometra në orë u zbulua të martën në Cadiz...

DEL NË SHITJE MAKINA QË SHKON NGA 0 NË 100 KM/H PËR 1.9 SEKONDA...

Kanë nisur porositë për makinën e parë në botë që shkon nga 0 në 100 km/h për më pak se 2 sekonda. Aspark Owl është...

SULMOHEN MBI 50 MILIONË LLOGARI TË FACEBOOK

Mbi 50 milionë llogari të rrjetit sociale Facebook janë kompromentuar kanë bërë me dije drejtuesit e kompanisë, teksa bëjn[ë thirrje se mbi 90 milionë...

FACEBOOK NUK DO TË NDIHMOJË MË FUSHATAT ELEKTORALE

Facebook nuk do të dërgojë më punonjës të tij të punojnë në zyrat e fushatave elektorale të partive gjatë zgjedhjeve, njoftoi kompania. Rrjeti social zakonisht...

ÇIKLISTI ARRIN SHPEJTËSINË 240 KM/ORË

Porsche Cayenne Turbo tërhoqi një biçikletë deri në 177 km/h dhe më pas shërbeu si një strehë aerodinamike për çiklistin Nil Kembel për të...

Na ndiqni

73,512FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA