26.6 C
Shkoder, AL

FACEBOOK FSHIN 800 LLOGARI IRANIANE, TENTUAN NDIKIMIN NË SHQIPËRI

Kompania “Facebook” thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një...

INDIA LËSHON SATELITIN MË TË MADH TË INTERNETIT

Sateliti më i madh i Indisë është lëshuar në orbitë me një raketë franceze për të ndihmuar në rritjen e shërbimit të internetit. Me një...

DEFEKT NË NJË PJESË TË GLOBIT, RIVENDOSET SHËRBIMI “FACEBOOK”

Aksesi në “Facebook”, rrjeti më i madh social në botë, u rivendos pas një defekti në Amerikën e Veriut dhe Amerikën Latine rreth orës...

YOUTUBE DOWN PËR NJË ORË NË TË GJITHË BOTËN

Shërbimi i videove streaming Youtube ka qenë i paarritshëm për më shumë se një orë në zona të ndryshme në të gjithë botën. Youtube ka...

FACEBOOK, SI TË FSHIJMË MESAZHET E DËRGUARA PA DASHJE?

Rrjeti më i madh social, “Facebook” kohët e fundit është duke u hasur me probleme të mëdha që lidhen me privatësinë e përdoruesve. Për arsye...

PREZANTOHET MAKINA QË KUSHTON 5 MLN EURO

Çdokush që kërkon të marrë drejtimin e makinës “Bugatti Divo”, që u prezantua në panairin evropian të Parisit, nuk ka më mundësi, pasi të...

FACEBOOK KËRKON T’JU FUSË NJË KAMERA NË SHTËPI

Facebook po lançon altoparlantin e tij inteligjent me një ekran dhe një aparat fotografik. Portal dhe Portal + janë ndërtuar posaçërisht për video-telefonata. Pajisja është...

RISI PËR IPHONE, “HEJ SIRI, PO MË NDALON POLICIA!”

Ka një risi të rëndësishme për ekspertët e iPhone këtë vit: Bëhet fjalë për një aplikacion të quajtur Shortcuts, i cili mbledh informacione nga...

ZBULOHET TRENI MË I SHPEJTË SE NJË AVION

Një tren i shpejtësisë së lartë i destinuar për të transportuar pasagjerë në mbi 1.100 kilometra në orë u zbulua të martën në Cadiz...

DEL NË SHITJE MAKINA QË SHKON NGA 0 NË 100 KM/H PËR 1.9 SEKONDA...

Kanë nisur porositë për makinën e parë në botë që shkon nga 0 në 100 km/h për më pak se 2 sekonda. Aspark Owl është...

Na ndiqni

77,164FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA