16 C
Shkoder, AL

PREZANTOHET MAKINA QË KUSHTON 5 MLN EURO

Çdokush që kërkon të marrë drejtimin e makinës “Bugatti Divo”, që u prezantua në panairin evropian të Parisit, nuk ka më mundësi, pasi të...

VIDEOJA MË E KLIKUAR NË HISTORINË E FACEBOOK-UT

Pothuajse të gjithë e dimë që platforma e madhe dhe më e njohur e videove është YouTube. Por edhe rrjeti social Facebook kohët e fundit...

RISI, “MAKINA” QË SHMANG TRAFIKUN

Ajo që quhet niveli i dytë i transportit është një makinë që do të ju lë pa fjalë, sidomos kur është fjala për qytetet...

ÇIKLISTI ARRIN SHPEJTËSINË 240 KM/ORË

Porsche Cayenne Turbo tërhoqi një biçikletë deri në 177 km/h dhe më pas shërbeu si një strehë aerodinamike për çiklistin Nil Kembel për të...

“KALLASHNIKOV” NXJERR NË SHITJE MAKINAT DHE BIÇIKLETAT ELEKTRIKE

Automjetet elektrike të prodhuara nga prodhuesi i njohur i armëve të Rusisë "Kalashnikov" pritet të shiten për eksport për herë të parë, pas një...

“SHPËTIMTARI I PLANETIT” KUSHTON 52 MILIONË DOLLARË

Shpëtimtari i planetit tonë kushton 52 milionë dollarë dhe grumbullon pesë Ton plastike prej oqeanit çdo ditë dhe riciklon atë për të prodhuar lëndë...

SULMOHEN MBI 50 MILIONË LLOGARI TË FACEBOOK

Mbi 50 milionë llogari të rrjetit sociale Facebook janë kompromentuar kanë bërë me dije drejtuesit e kompanisë, teksa bëjn[ë thirrje se mbi 90 milionë...

HUAWEI LË PAS GJIGANTIN APPLE

Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Apple e duke u bërë “smartphone” i dytë më i shitur në botë....

FACEBOOK NUK DO TË NDIHMOJË MË FUSHATAT ELEKTORALE

Facebook nuk do të dërgojë më punonjës të tij të punojnë në zyrat e fushatave elektorale të partive gjatë zgjedhjeve, njoftoi kompania. Rrjeti social zakonisht...

“RADIOJA SPIUNE” QË MUND TA DËGJOJË KUSHDO

Për dekada, njerëzit në të gjithë globin kanë pasur mundësinë të dëgjojnë një transmetim misterioz spinuazhi nga e gjithë bota thjesht me një radio. Gordon Corera, korrespondent i BBC-së për sigurinë ka investiguar botën e çuditshme të numrave të këtij stacioni radiofonik.

Na ndiqni

72,172FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA