21 C
Shkoder, AL

iPhone 6s: gjithçka që dimë për modelin e ri të Apple

Më 9 Shtator, Apple do të prezantojë dy modelet e reja iPhone "6s" dhe "6s Plus", të cilët pritet të jenë të ngjashëm me modelet e fundit për sa i përket pamjes, por me disa përditësime hardware. Gjatë këtyre muajve kemi lexuar shumë thashetheme, por vetëm disa mund të konsiderohen me të vërtetë të besueshëm. Le t'i zbulojmë sëbashku.

Apple prezanton modelin e ri MacBook Pro

Pas një pritje të gjatë, Apple ka prezantuar më në fund modelin e ri MacBook Pro! Më i fuqishëm, më i hollë dhe më i lehtë.

Apple shet 73 milionë iPhone 6 për tre muaj, Apple Watch vjen në mars!

Një analist i KGI Securities që është shumë i njohur kur bëhet fjalë për kompaninë Apple ka publikuar një raport të ri të hulumtimit sa i përket shitjeve të kompanisë amerikane, përkatësisht shitjeve të iPhone 6.

CES 2015: Ky robot mund t’ju vjedhë punën një ditë!

Mirë se vini në të ardhmen njerëz, bëhuni gati të ndiheni të padobishëm. Toshiba prezantoi një robot të ri në panairin CES 2015 në Las Vegas, i cili mund t’ju vjedhë punën një ditë.

Alibaba investon 590 milionë dollarë në Meizu

Në tetor të vitit të kaluar ishte prezantuar modeli i ri i telefonit të kompanisë kineze, Meizu MX4 Pro, i cili sjell karakteristika të avancuara sikurse procesorin 8-core Samsung Exynos CPU, ekranin quad-HD, 3 GB RAM dhe kamera tejet cilësore.

Huawei shet 50 milionë telefona të mençur për 6 muaj

Huawei thuhet se ka shitur më shumë se 50 milionë njësi të telefonave të saj të mençur në gjysmën e parë të 2015, e cila është një arritje e jashtëzakonshme për prodhuesin kinez, në krahasim me 34.2 milionë njësi sa kishte në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Të ardhurat për gjysmën e parë të 2015 janë 6.9 miliardë dollarë, ndërsa kompania kineze gjithashtu ka njoftuar për çmimin e modelit të saj të ardhshëm të telefonit, Huawei P8 Max.

ALARMI, RUANI PJESËN E PASME TË TELEFONIT NGA HAKERAT

Të gjithë ne i ruhemi aksesit të të tjerëve në kompjutërët apo telefonat tanë duke i mbyllur me kode të ndryshme.

MILIARDERI JAPONEZ, TURISTI I PARË NË HAPËSIRË

Ai që ka blerë biletën e parë turistike për në Hënë është miliarderi japonez Yusaku Maezawa dhe mund të udhëtojë në 2023, duke marrë...

APPLE KA GJETUR MËNYRËN PËR TË KARIKUAR IPHONE ME WI FI?

Gjigandi i celularëve Apple po shqyrton mënyrat se si iPhone dhe iPads mund të karikohen me valë Wi-Fi, pa u dashur të përdorin karikuesin me prizë.

Kush do ta besonte: “Vdes” Internet Explorer

Ajo që ishte përfolur prej vitesh tashmë ka ardhur zyrtarisht. Internet Explorer ka shpallur falimentimin pas plot 19 vitesh që nga krijimin i tij.

Na ndiqni

72,150FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA