28 C
Shkoder, AL

TELEVIZORI QE NGJITET NE MURE, RISIA E RRADHES NE TEKNOLOGJI

Televizorët që vendosen në mur nuk janë një gjë e panjohur, por vendosja e tyre nëpër ambiente të ndryshme të shtëpisë kërkon mund, gozhda e vrima në mur dhe asnjëherë nuk ka siguri që nuk do të bjerë. Por gjigandi i teknologjisë LG, e ka një zgjidhje. Një televizor fleksibël, të lehtë dhe të hollë, që vendoset në çdo ambient të shtëpisë me magnet.

Samsung Galaxy S6 do të jetë “kloni” i iPhone 6?

Disa nga pamjet e fundit që kanë rrjedhur për gjeneratën e re të telefonit të Samsung kanë lënë të kuptohet se Galaxy S6 do të ketë dizajn krejtësisht të ri, i cili me sa duket është inspiruar shumë nga rivali i saj kryesor, iPhone 6 nga Apple.

Apple mendon të kthehet në atdhe

Një ndër premtimet më të mëdha të Donald Trump është rikthimi i prodhimit në tokën amerikane të dhjetra kompanive që kanë ‘emigruar’ kryesisht në Kinë dhe vende të tjera të Azisë Lindore për të përfituar nga krahu i lirë i punës. Trump ka premtuar lehtësi fiskale dhe favorizime në taksa për këto kompani dhe duket se ende pa marrë detyrën si President, ky premtim po jep efekt, të paktën nga ajo që raportoi “Nikkei Asian Revieë” të mërkurën.

Google do të shkrijë Chrome dhe Android në një platformë të vetme!

Google është duke planifikuar t’i shkrijë sistemet e saj operative – Chrome OS dhe Android, në një platformë të vetme. Sipas Wall Street Journal thuhet se Google është duke punuar në një projekt të tillë për disa vite tashmë, dhe ky projekt madhor i gjigantit të teknologjisë pritet të përfundojë në vitin 2017.

APLIKACIONI QË PO SHKATËRRON BATERINË E CELULARIT TUAJ

Rreth tri vite e gjysmë më parë, u raportua se aplikacioni “Facebook” ishte përgjegjës për harxhimin e baterisë në pajisjet me platformë iOS.

SHKRETËTIRA QË DO PRODHOJË ENERGJI PËR TË GJITHË BOTËN

Instalimi i numrit të madh të paneleve diellore dhe turbinave me erë në shkretëtirën e Saharasë do të kishte një ndikim të madh tek...

DIZAJNI I IPHONE XR2 TË APPLE SHFAQET ONLINE (VIDEO)

Duke ndjekur vizatimet skematike, dizajneri grafik Hasan Kaymak kthehet me pamje për dizajnin e iPhone XR të ardhshëm. Dhe rezultatet tregojnë pse ky do...

XIAOMI, SË SHPEJTI ME DY CELULARË TË RINJ NË TREG

Xiaomi ka njoftuar se së shpejti do të nxjerrë në treg dy celularë: Mi A2 dhe Mi A2 Lite. Të dy telefonat kanë trashësi 7.3...

INTERNETI DO TË “ZHDUKET” MË 11 TETOR

Pas disa javësh, interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën. Bllokimi do të ndodhë më 11 Tetor, pasi do të ndërrohen...

Apple prezanton iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus

Apple ka prezantuar dy modelet e reja: iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Dizajni është përmirësar, jo vetëm nga brenda por edhe nga estetika e jashtme. iPhone 7 do të jetë i disponueshëm në pesë ngjyra: Jet Black, Black, Gold, Silver dhe Rose Gold.

Na ndiqni

76,958FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA