32 C
Shkoder, AL

Mbyllet Wikipedia në Rusi: Të mëson si të kultivosh hashash

Rusia vazhdon akoma të mbajë një qëndrim të rreptë kundrejt rrjeteve sociale. Para disa ditësh, në këtë shtet u ndalua përdorimi i ueb-faqes Reddit.

Përsëri rrjedhin pamjet e iPhone 6S dhe 6S Plus

Edhe më herët në internet ishin shfaqur disa pamje të modelit të ri të telefonit të famshëm të Apple, iPhone 6S, ndërsa tani sërish janë shfaqur online disa pamje të reja që e shfaqin ekranin e iPhone me panelin LCD.

MICROSOFT PREZANTON WINDOWS 10

Në këtë model mësohet se Microsofti ka bërë përparime të mëdha që nga versioni i parë i Windowsit i lansuar më 20 nëntor 1985">1985....

Facebook me te tjera risi

Facebook është duke testuar një veçori të re që do të shfaqet në profilet e përdoruesve. Këtë e ka konfirmuar kompania pasi që tregoi për testimin në një deklaratë ku tha: “Etiketat në profile janë një vegël kreative që ju lejon juve dhe miqve tuaj të shtoni etiketa në profile për të nxjerrë në pah gjërat që ju përshkruajnë juve dhe ato çfarë bëni më së shumti”.

Samsung Galaxy S6 edge+ sjell 4GB RAM?

Me sa duket modeli i ri i telefonit të Samsung, Galaxy S6 Edge+ do të jetë edhe më i mirë sesa paraardhësit e tij të kësaj linje. Tashmë 4GB RAM janë duke u bërë standard në shumë telefona, falë prodhuesve kinez sikurse Lenovo dhe Asus, dhe tani pritet që edhe Samsung t’i bashkëngjitet këtij trendi me Galaxy Note 5.

Risite e ngjasme te Facebook dhe whatsapp

Aplikacioni i famshëm në thuajse gjithë botën, WhatsApp, pasi u ble nga rrjeti social Facebook po pëson seri ndryshimesh që i përafrohen në opsione blerësit të tij. Për herë të parë është vendosur të shtohet opsioni Like/Pëlqej, për të vlerësuar mesazhet që marrim e japim me tekst, ikona, foto, audio dhe video. Gjithashtu vjen edhe opsioni i ri, “shënoje si të palexuar”, opsion i njëjtë me atë që është edhe në Facebook Messenger.

Apple dhe risia iPhone 7

Informacione të ndryshme tregojnë se Apple po bëhet gati që të sjellë në treg modelin më të ri të telefonit iPhone 7. Sipas informacioneve paraprake thuhet se iPhone 7 e kanë përfshirë internetin dhe forumet e ndryshme teknologjike. Disa gjëra që ju duhet të dini në lidhje me iPhonin e ri janë: Lançohet në shtator Duke e marrë për bazë lansimin e iPhone 5, 5S, 6 dhe 6 Plus, është shumë e mundshme që edhe kësaj radhe iPhone 7 prezantohet në shtator.

Huawei shet 50 milionë telefona të mençur për 6 muaj

Huawei thuhet se ka shitur më shumë se 50 milionë njësi të telefonave të saj të mençur në gjysmën e parë të 2015, e cila është një arritje e jashtëzakonshme për prodhuesin kinez, në krahasim me 34.2 milionë njësi sa kishte në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Të ardhurat për gjysmën e parë të 2015 janë 6.9 miliardë dollarë, ndërsa kompania kineze gjithashtu ka njoftuar për çmimin e modelit të saj të ardhshëm të telefonit, Huawei P8 Max.

SE SHPEJTI APPLE WATCH NE EUROPE

Apple ka njoftuar se është duke e lansuar orën e saj të mençur Apple Watch edhe në shtatë vende të reja rreth botës më 26 qershor. Kompania amerikane ka njoftuar se ora e tyre më 26 qershor do të debutojë edhe në Itali, Spanjë, Meksikë, Kore të Jugut, Singapor, Zvicërr dhe Tajvan.

TELEVIZORI QE NGJITET NE MURE, RISIA E RRADHES NE TEKNOLOGJI

Televizorët që vendosen në mur nuk janë një gjë e panjohur, por vendosja e tyre nëpër ambiente të ndryshme të shtëpisë kërkon mund, gozhda e vrima në mur dhe asnjëherë nuk ka siguri që nuk do të bjerë. Por gjigandi i teknologjisë LG, e ka një zgjidhje. Një televizor fleksibël, të lehtë dhe të hollë, që vendoset në çdo ambient të shtëpisë me magnet.

Na ndiqni

76,050FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA