SMARTPHONE MË I LIRË NË BOTË, JA SA KUSHTON

Kompania indiane Ringing Bells ka zbuluar smartfonin më të lirë në botë.

Samsung Galaxy Note 6 e veçanta e tij

Tani për tani për të gjetur smartfonë me 4GB RAM është relativisht e zakonshme.

Edhe Instagram fillon me numrimin e klikimeve në video

Instagram është duke shtuar edhe opsionin e ri të numrimit të shikimeve të videove që postohen në faqen e saj nga përdoruesit. Dhe kjo është vetëm njëra ndër risitë që rrjeti social i ka premtuar për vitin 2016.

Apple me iPhone5SE, iPad Air 3 dhe MacBook në Rose Gold?

Thashetheme të fundit sugjerojnë se Apple do të zgjerojë ofertën e saj edhe me ngjyrën Rose Gold për disa nga produktet e saj. Pretendimi është se Apple vërtetë do të ofrojë iPhone5SE, iPad Air 3 dhe MacBook 12 inç në ngjyrën e famshme Rose Gold.

SAMSUNG SJELL NË TREG GALAXY A 2016

Samsung pritet që më 15 shkurt të prezantojë modelet Galaxy A5 dhe Galaxy A7, në ngjyrën e artë, të zezë dhe të bardhë.

APPLE PREZANTON IPAD AIR 3 DHE IPHONE 5SE MË 15 MARS

Apple do ta prezantojë iPad Air 3 dhe iPhone 5SE në një ngjarje mediale muajin tjetër, dhe sipas të gjitha gjasave tashmë e kemi edhe datën e këtij prezantimi nga Apple. Sipas një raporti të ri tani thuhet se iPad Air 3 do të prezantohet më 15 mars.

Detaje të reja për Samsung Galaxy S7

Derisa po i afrohemi lancimit zyrtar të Samsung Galaxy S7 në MWC 2016, detaje të reja janë duke u publikuar online për telefonin kryesor të kompanisë jugkoreane këtë vit. Në një postim në rrjetin më të madh social në Kinë, Weibo me krahasimin në AnTuTu thuhet se Galaxy S7 do të jetë i koduar si SM-G930F. Në këtë postim kanë rrjedhur detaje të reja të cilat thuhet se janë zyrtare dhe përfshijnë ekranin me 5.1-inç në 1440 x 2560 piksel, 4GB RAM, 64GB memorie të brendshme si dhe Android 6.0.1 Marshmallow.

Termat më të kërkuar në Google për vitin 2015: iPhone 6S, Galaxy S6 dhe...

Si të gjithë, edhe Google i bashkohet publikimit të listës së trendeve më të kërkuar në motorin e kërkimit.

Huawei shet 100 milionë telefona brenda vitit 2015

Huawei ka njoftuar se ka arritur të shesë një sasi masive të telefonave gjatë vitit 2015.

Smart Battery për iPhone 6s: ja të gjitha informacionet që duhet të njihni

The Verge ka patur mundësinë të provojë aksesorin e ri të Apple dhe ka realizuar një video review nga ku mund të shohim më në hollësi dizajnin dhe funksionet që ofron.

BOTA