13 C
Shkoder, AL

WHATSAPP SJELL VEÇORINË E SHUMËPRITUR NGA TË GJITHË, POR ME DY KUSHTE …

Lajme të mira për gjithë përdoruesit e WhatsApp.

GOOGLE KËRKON VULLNETARË

"Projekti Baseline" është një program i ri, katërvjeçar i nisur nga Verily divizioni i kërkimeve mjekësore të Alfabet, kompani amerikane e themeluar nga Google.

TASHMË MUND TË POSTONI VIDEO 60 SEKONDA NË INSTAGRAM

Instagrami ka bërë një tjetër ndryshim për tu ardhur në ndihmë përdoruesve të tij.

WHATSAPP, DO TË KODOJË TË GJITHA MESAZHET DHE TELEFONATAT

Pas rastit të përplasjes të Apple me FBI-në për çështjen e San Bernardinos, kompania Whatsapp vjen me një lajm të ri në lidhje me sigurinë e të dhënave.

Samsung Galaxy S7, më i shpejtë se iPhone

Sipas informacioneve më të fundit mendohet se Samsung Galaxy S7 do të jetë 10% më i lirë se Galaxy S6 kur doli për herë të parë në treg. Sipas analistit kinez Pan Jiutang, beson se Samsung do të shesë pajisjen me një çmim më të ulët për të shitur më shumë njësi. Aktualisht gjiganti korean po përballet me një konkurrencë të fortë nga kompanitë që krijojnë telefona inteligjentë të cilësisë së lartë, ku Apple mbetet konkurrenti kryesor i kompanisë.

“YAHOO” KA SKANUAR NË FSHEHTËSI “E-MAIL”-ET TUAJA

Zotëroni një adresë “e-mail”-i tek “Yahoo”?

GOOGLE LANÇON PROGRAMIN QË MUND TË ZËVENDËSOJË WHATSAPP

Google ka lançuar aplikacionin Allo, një aplikacion për mesazhe për sistemin Android i cili ju kryen shumë punë me chatet tuaja.

“iPhone 7”, një koncept i ri me ekran më të madh dhe pa buton...

Pavarësisht se duhet të presim akoma edhe një vit për prezantimin e iPhone 7, konceptet që e imagjinojnë këtë pajisje por rriten dita e ditës në rrjet. Njëri prej tyre imagjinon se inovacioni i ardhshëm do të ketë të bëjë me dizajnin. Dizajneri Marek Weidlich ka realizuar një model interesant të iPhone 7 që propozon disa ndryshime radikale në linjën e thashethemeve që kanë të bëjnë me gjeneratën e ardhshme të iPhone.

DigiTimes: iPhone 8 me proçesor A11 nga TSMC, iPhone 7 me hapësirë 256 GB

Kjo ka qenë një javë e pasur me thashetheme rreth iPhone 7.

SAMSUNG-U I FUNDIT QË DOLI NË SHITJE KA 256 GB MEMORIE

Smartfonët e fundit kanë arritur edhe kapacitetin e kompjuterëve.

Na ndiqni

73,492FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA