NËSE MERRNI KËTË MESAZH NGA “WHATSAPP”, FSHIJENI MENJËHERË

Përdoruesit e “Whatsapp”, kohët e fundit kanë filluar të marrin mesazhe të cilat kërkojnë prej tyre një tarifë për përdorimin e aplikacionit.

EDHE SOROS FINANCON FUSHATËN KUNDËR LAJMEVE TË RREME NË RRJETET SOCIALE

Një prej donatorëve më të mëdhenj të kandidates demokrate Hillary Clinton, Xhorxh Soros është në mesin e figurave të pasura liberalë që do të financojnë fushatën kundër lajmeve të rreme në rrjetin social Facebook.

SAMSUNG SJELL NË TREG GALAXY A 2016

Samsung pritet që më 15 shkurt të prezantojë modelet Galaxy A5 dhe Galaxy A7, në ngjyrën e artë, të zezë dhe të bardhë.

HIQEN TARIFAT ROAMING PËR VENDET ANËTARE TË BE

Pas një dekade debat, Komisioni Europian vendosi të çlirojë nga tarifat romaing të gjithë shfrytëzuesit e telefonisë celulare në Bashkimin Europian.

Smart Battery për iPhone 6s: ja të gjitha informacionet që duhet të njihni

The Verge ka patur mundësinë të provojë aksesorin e ri të Apple dhe ka realizuar një video review nga ku mund të shohim më në hollësi dizajnin dhe funksionet që ofron.

“James Bond” refuzon perdorimin e Android në filmin 007 Spectre

Një sërë komunikatash të brendshme midis drejtuesve të Sony bëjnë të ditur se aktori Daniel Craig dhe regjisori Sam Mendes ishin kundër produktit prej miliona dollarësh që Sony dhe Samsung dëshironin të investonin në filmin "007 Spectre", në mënyrë që James Bond të përdorte smarphone-t e tyre. Komunikimet e brëndshme midis drejtuesve Sony u shkelën përpara disa muajsh, por vetëm sot janë zbuluar nga John Gruber i Daring Fireball: Sony i kishte ofruar 18 milionë dollarë Daniel Craig për të përdorur Xperia Z4 në filmin e fundit të James Bond, "007 Spectre". Ndersa nga Samsung 50 milion dollar.

ÇFARË THA ZUCKERBERG PËR VRASJEN QË U PUBLIKUA LIVE NË FB

Mark Zuckerberg e ka folur pas videos së publikuar në FB të vrasjës së një të moshuari.

MBI 1 MILIARDË LLOGARI TË VJEDHURA TË YAHOO

Më shumë se 1 miliardë llogari janë vjedhur nga një sulm kibernetik që daton në 2013 –ën ndaj Yahoo.

APPLE PREZANTON IPAD AIR 3 DHE IPHONE 5SE MË 15 MARS

Apple do ta prezantojë iPad Air 3 dhe iPhone 5SE në një ngjarje mediale muajin tjetër, dhe sipas të gjitha gjasave tashmë e kemi edhe datën e këtij prezantimi nga Apple. Sipas një raporti të ri tani thuhet se iPad Air 3 do të prezantohet më 15 mars.

NJIHUNI ME 10 APLIKACIONET MË TË SHKARKUARA PËR IPHONE NË MUAJIN QERSHOR

10 aplikacionet kryesore për iPhone muajin e kaluar regjistruan 78 milion shkarkime. Sipas Priori Data, në krye të listës ishte Hole.io me 12.3 milion...

BOTA