18 C
Shkoder, AL

DigiTimes: iPhone 8 me proçesor A11 nga TSMC, iPhone 7 me hapësirë 256 GB

Kjo ka qenë një javë e pasur me thashetheme rreth iPhone 7.

SAMSUNG-U I FUNDIT QË DOLI NË SHITJE KA 256 GB MEMORIE

Smartfonët e fundit kanë arritur edhe kapacitetin e kompjuterëve.

SHUMË SHPEJT, POSTËN DO TA MERRNI NË BANKOMAT

Një shërbim i ri i ofruar nga Posta Shqiptare pritet të shmangë radhët në sportele për marrjen e pakove.

JA SI TË GJENI ÇDO GJË QË GOOGLE DI PËR JU

Kur përdorni Google, ju në fakt bëni një marrëveshje. Ju përdorni shërbime si Gmail, Drive, Search, Youtube, dhe Google Map falas.

EDHE FACEBOOK LANÇON “MESSENGER DAY”

Facebook ka lançuar një aplikacion të ri për biseda në Messenger.

Apple dhe Google sërish markat më të fuqishme në botë!

Shumë nga kompanitë e mëdha të teknologjisë janë në mesin e markave më të vlefshme në botë, thuhet sipas një raporti të ri nga kompania Interbrand. Apple, Google, Microsoft dhe IBM vazhdojnë të jenë në krye të tabelës për të pestin vit radhazi, dhe me këtë e shfaqin edhe më tej ndikimin e tyre teknologjik në skenën globale. Apple dhe Google mbeten në krye edhe në vitin 2015, pasi markat e tyre kanë performuar mjaft mirë me kalimin e viteve.

iPhone 7, vjen versioni i klonuar

Në këtë artikull do t'ju prezantojmë një produkt i cili është prodhuar nga një kompani Kineze dhe pretendon të jetë një klone i iPhone 7.

“DORËZOHET” FACEBOOK, SJELL NDRYSHIMIN E SHUMË-KËRKUAR

Gjiganti i medieve sociale Facebook është “dorëzuar” përballë presionit të gjatë në kohë për të futur si opsionin edhe butonin e “mospëlqimit”, i shprehur me gishtin e madh drejtuar poshtë.

“HISTORITË” E INSTAGRAM-IT, MË TË SUKSESSHME SE ATO TË SNAPCHAT

Ka shumë njerëz që e kritikojnë Facebook-un për krijimin e “Stories” si funksion në shumë prej aplikacioneve dhe shërbimeve të saj.

SHITET YAHOO, KOMPANIA VLEN 5 MILIARDË DOLLARË

“Yahoo”, motori i njohur i kërkim në internet do t’i shitet gjigandi i telekomunikacionit “Verizon Communications”. Marrëveshja pritet të arrijë shifrat e 5 miliardë dollarë.

Na ndiqni

73,698FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA