25 C
Shkoder, AL

OPSIONI I RI I WHATSAPP QË TË GJITHË PRISNIN

WhatsApp sjell një tjetër risi, këtë herë një opsion që padyshim do të jetë mjaft i dobishëm për shumë prej përdoruesve.

SHUMË SHPEJT, POSTËN DO TA MERRNI NË BANKOMAT

Një shërbim i ri i ofruar nga Posta Shqiptare pritet të shmangë radhët në sportele për marrjen e pakove.

“James Bond” refuzon perdorimin e Android në filmin 007 Spectre

Një sërë komunikatash të brendshme midis drejtuesve të Sony bëjnë të ditur se aktori Daniel Craig dhe regjisori Sam Mendes ishin kundër produktit prej miliona dollarësh që Sony dhe Samsung dëshironin të investonin në filmin "007 Spectre", në mënyrë që James Bond të përdorte smarphone-t e tyre. Komunikimet e brëndshme midis drejtuesve Sony u shkelën përpara disa muajsh, por vetëm sot janë zbuluar nga John Gruber i Daring Fireball: Sony i kishte ofruar 18 milionë dollarë Daniel Craig për të përdorur Xperia Z4 në filmin e fundit të James Bond, "007 Spectre". Ndersa nga Samsung 50 milion dollar.

SNAPCHAT, RRJETI MË I PREFERUAR PËR TË RINJTË

Snapchat është rrjeti social më i preferuar për të rnjtë.

IPHONE 8 DO TË JETË MË I SHTRENJTI NË HISTORI

Telefoni i ardhshëm i kompanisë, iPhone 8, thuhet se do të jetë më i shtrenjti në historinë dhjetëvjeçare të iPhoneve.

LG G5, REVOLUCION NË BOTËN E SMARPHONE-ëve

Kompania LG ka mbajtur konferencën drejtpërdrejtë në ngjarjen MËC 2016, në të cilën ka prezantuar pajisjet e saj të reja.

DUBAI DO TË TRANSPORTOJË NJERËZIT ME AUTOBUSË ROBOTË

Autoritet në Dubai kanë blerë një rrjet me 25 autobusë të pod-eve robotikë për të transportuar njerëzit në një ishull të bërë nga vetë njerëzit.

MICROSOFT: DËSHTIMI I MACBOOK PRO, FITIMI YNË

Kompania e mirënjohur Microsoft thotë se po fiton nga dështimi i laptopit më të ri të prodhuar nga kompania Apple, MacBook Pro.

ÇFARË NUK DUHET TË BËNI NË INSTAGRAM

Instagrami së fundmi është kthyer në një rrjet social që zë shumicën e kohës tek shumë përdorues.

WHATSAPP PREZANTON RISINË QË TË GJITHË PRISNIN

WhatsApp sapo ka prezantuar risinë e re që pritet të konkurojë fort platformat e tjera të komunikimit. Bëhet fjalë për telefonatat me video (video calling).

Na ndiqni

74,740FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA