26 C
Shkoder, AL

LG G5, REVOLUCION NË BOTËN E SMARPHONE-ëve

Kompania LG ka mbajtur konferencën drejtpërdrejtë në ngjarjen MËC 2016, në të cilën ka prezantuar pajisjet e saj të reja.

NËSE JU VJEN KY SMS NË TELEFON, MOS E HAPNI NË ASNJË MËNYRË

Përdoruesit “naivë” të WhatsApp po mashtrohen për të marrë në telefonin e tyre aplkacionin “WhatsApp Gold”, që supozohet të jetë një version ekskluziv i programit, por që në fakt infekton smartphone me viruse.

DATA PËR LANÇIMIN E IPHONE 7 PO AFROHET, JA SA DO TË KUSHTOJË

Me afrimin e datës së lançimit të iPhonet të ardhshëm të Apple, kanë dalë edhe detaje të reja të pajisjes së re.

CELULARI MË I DASHUR NË BOTË ËSHTË GATI TË RIKTHEHET

Ju ka marrë malli për një lojë me gjarprin klasik të Nokias?

SAMSUNG SJELL NË TREG GALAXY A 2016

Samsung pritet që më 15 shkurt të prezantojë modelet Galaxy A5 dhe Galaxy A7, në ngjyrën e artë, të zezë dhe të bardhë.

DigiTimes: iPhone 8 me proçesor A11 nga TSMC, iPhone 7 me hapësirë 256 GB

Kjo ka qenë një javë e pasur me thashetheme rreth iPhone 7.

ÇFARË NUK DUHET TË BËNI NË INSTAGRAM

Instagrami së fundmi është kthyer në një rrjet social që zë shumicën e kohës tek shumë përdorues.

NDRYSHON WHATSAPP, JA ÇFARË MUND TË BËNI TANI

Ditët e ‘lundrimit” nëpër qindra biseda në WhatsApp për të gjetur atë çfarë jeni duke kërkuar së shpejti do t’i takojë të kaluarës.

YAHOO DEKLARON: 500 MILIONË LLOGARI JANË VJEDHUR

ompania Yahoo ka deklaruar të enjten se të paktën 500 milionë llogari të përdoruesve janë vjedhur, duke e cilësuar këtë si një nga shkeljet më të mëdha kibernetike të ndodhura ndonjëherë.

BLACKBERRY NUK DO TË PRODHOJË MË TELEFONA

Blackberry ka vendosur të ndalojë prodhimin e smartfonëve tashmë një aktivitet 14 vjeçar për të.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA