21 C
Shkoder, AL

ROBOTË PËR SHTRIMIN E TULLAVE

Të kesh robotë për të bërë pjesët e vështira dhe të lodhshme të punës, është një ëndërr që po bëhet realitet në biznesin e...

Apple prezanton modelin e ri MacBook Pro

Pas një pritje të gjatë, Apple ka prezantuar më në fund modelin e ri MacBook Pro! Më i fuqishëm, më i hollë dhe më i lehtë.

GOOGLE KËRKON VULLNETARË

"Projekti Baseline" është një program i ri, katërvjeçar i nisur nga Verily divizioni i kërkimeve mjekësore të Alfabet, kompani amerikane e themeluar nga Google.

WHATSAPP LIMITON DËRGIMIN E MESAZHEVE

Mesazheria WhatsApp njoftoi sot limitimin e dërgimit të mesazheve në Indi, një masë e destinuar për të frenuar përhapjen e “fake news” që kanë...

DEFEKT NË NJË PJESË TË GLOBIT, RIVENDOSET SHËRBIMI “FACEBOOK”

Aksesi në “Facebook”, rrjeti më i madh social në botë, u rivendos pas një defekti në Amerikën e Veriut dhe Amerikën Latine rreth orës...

SAMSUNG VS GOOGLE-NEXUS 6

Samsung Galaxy S6 mësohet se do të vijë me risi ndryshe nga linja e mëparshme e Galaxy, ai do ta ofrojë një version të ri të ndërfaqes, i cili do të jetë i ngjashëm me atë të tabletit të Google - Nexus 6.

“SAMSUNG” VJEN ME EKRANIN E PATHYESHËM OLED

“Samsung” po vjen me një ndryshim të rëndësishëm sa i takon telefonave. Mësohet se kompania në fjalë po zhvillon një telefon me ekran të...

SAMSUNG-U I FUNDIT QË DOLI NË SHITJE KA 256 GB MEMORIE

Smartfonët e fundit kanë arritur edhe kapacitetin e kompjuterëve.

RISI, HONOR NOTE 10 ME BATERI TË FUQISHME

Note 10 më në fund është paraqitur zyrtarisht dhe shumë prej karakteristikave të mëparshme “të rrjedhura” dolën të jenë të vërteta, por modeli i...

Na ndiqni

72,150FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA