28 C
Shkoder, AL

Ja të gjitha diferencat midis iPhone 7 dhe 7 Plus

Të gjithë zërat rreth iPhone 7 kanë një pikë të përbashkët: iPhone i ardhshëm do të ketë të njëjtën pamje me modelin aktual, ma pak ndryshime, por do të sjellë disa risi mjaft interesante.

Samsung Galaxy S6 do të jetë “kloni” i iPhone 6?

Disa nga pamjet e fundit që kanë rrjedhur për gjeneratën e re të telefonit të Samsung kanë lënë të kuptohet se Galaxy S6 do të ketë dizajn krejtësisht të ri, i cili me sa duket është inspiruar shumë nga rivali i saj kryesor, iPhone 6 nga Apple.

SHITET YAHOO, KOMPANIA VLEN 5 MILIARDË DOLLARË

“Yahoo”, motori i njohur i kërkim në internet do t’i shitet gjigandi i telekomunikacionit “Verizon Communications”. Marrëveshja pritet të arrijë shifrat e 5 miliardë dollarë.

APPLE SYNON TREGUN E AUTOMJETEVE

Risitë nga gjiganti i teknologjisë amerikane të smarfonëve Apple nuk kanë të mbaruar. Dy lajme interesante vijnë nga përtej oqeanit, lançimi i aparatit të...

SNAPCHAT SHTON OPSIONIN QË NDRYSHON GJITHË “LOJËN”

Snapchat sapo ka lançuar një update tjetër dhe në fakt ka ndryshuar të gjithë lojën.

APPLE ZBULON AKSIDENTALISHT PRODUKTIN E RI

Apple aksidentalisht zbuloi produktin e ri MacBook Pro.

Apple prezanton iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus

Apple ka prezantuar dy modelet e reja: iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Dizajni është përmirësar, jo vetëm nga brenda por edhe nga estetika e jashtme. iPhone 7 do të jetë i disponueshëm në pesë ngjyra: Jet Black, Black, Gold, Silver dhe Rose Gold.

IPHONE 8 DO TË JETË MË I SHTRENJTI NË HISTORI

Telefoni i ardhshëm i kompanisë, iPhone 8, thuhet se do të jetë më i shtrenjti në historinë dhjetëvjeçare të iPhoneve.

ÇFARË THA ZUCKERBERG PËR VRASJEN QË U PUBLIKUA LIVE NË FB

Mark Zuckerberg e ka folur pas videos së publikuar në FB të vrasjës së një të moshuari.

SE SHPEJTI APPLE WATCH NE EUROPE

Apple ka njoftuar se është duke e lansuar orën e saj të mençur Apple Watch edhe në shtatë vende të reja rreth botës më 26 qershor. Kompania amerikane ka njoftuar se ora e tyre më 26 qershor do të debutojë edhe në Itali, Spanjë, Meksikë, Kore të Jugut, Singapor, Zvicërr dhe Tajvan.

Na ndiqni

76,958FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA