10 C
Shkoder, AL

Xiaomi prezanton televizorin Mi TV2 në Android TV

Xiaomi e ka paralajmëruar modelin e ri të televizorit Xiaomi Mi TV2 me ekran me diagonale prej 40 inç, dhe i njëjti mbështetet nga Android TV.

Apple e ul sasinë e Watch në prodhim

Apple pritet të kenë një sasi fillestare të prodhimit prej tre milionë njësive për orën e saj të parë të quajtur Apple Watch, e cila pritet të paraqitet në treg muajin e ardhshëm.

Kush do ta besonte: “Vdes” Internet Explorer

Ajo që ishte përfolur prej vitesh tashmë ka ardhur zyrtarisht. Internet Explorer ka shpallur falimentimin pas plot 19 vitesh që nga krijimin i tij.

Microsoft do ta shuajë Internet Explorer

Internet Explorer dikur ishte një portal shumë i vizituar që kishte formësuar mënyrën se si njerëzit hynin në internet. Por ajo kohë ka kaluar moti, dhe tani shumica e njerëzve e “urrejnë” Internet Explorer, pas disa viteve të performancës së dobët.

Çdo i treti person në botë posedon një telefon të mençur

Edhe pse telefonat e mençur janë të zakonshëm në botën e zhvilluar, ka ende mjaft njerëz të cilët ende nuk e kanë një të tillë, dhe këto pajisje të mençura mobile janë ende të rralla në vendet në zhvillim.

Google me hibridin 2 në 1 (laptop dhe tablet)

Pse ta keni një tablet dhe një laptop, kur mund ta keni vetëm një, që i kryen të dy funksionet? Raportet e reja mediale sugjerojnë se Google është duke e përgatitur një linjë të pajisjeve hibride të Chromebook që do të bazohen në dy sisteme operative; ChromeOS dhe Android.

Samsung Galaxy S6 do të jetë “kloni” i iPhone 6?

Disa nga pamjet e fundit që kanë rrjedhur për gjeneratën e re të telefonit të Samsung kanë lënë të kuptohet se Galaxy S6 do të ketë dizajn krejtësisht të ri, i cili me sa duket është inspiruar shumë nga rivali i saj kryesor, iPhone 6 nga Apple.

Alibaba investon 590 milionë dollarë në Meizu

Në tetor të vitit të kaluar ishte prezantuar modeli i ri i telefonit të kompanisë kineze, Meizu MX4 Pro, i cili sjell karakteristika të avancuara sikurse procesorin 8-core Samsung Exynos CPU, ekranin quad-HD, 3 GB RAM dhe kamera tejet cilësore.

Ja përse nuk duhet t’i postoni fotot e fëmijëve në “Facebook

Prindërit, të cilët vendosin që të mos i ndajnë informacionet mbi fëmijët e tyre në Facebook, po bëhen më të shumtë. Frika është se mos dikush mund t’i keqpërdorë imazhet dhe të dhënat private. Por ekziston edhe një rrezik për sigurinë. Ju mbase jeni nga ata prindër të kënaqur dhe fëmijët tuaj janë ende shumë të vegjël për t’u shpallur “luftë” dhe mjaftueshëm të rritur sa të mos qajnë gjatë gjithë natës! Nuk kalon ditë që ju të mos postoni diçka që e “meriton” të postohet në rrjetet sociale: dhëmbi i parë i fëmijës tuaj, fjala e parë, mimika e parë e çuditshme, të qeshurat etj.

Brazil, lojtarët prodhojnë energji në fushë

Disa fëmijë në Brazil luajnë sot në atë që mendohet të jetë fusha e parë e futbollit në botë që prodhon energji elektrike.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA