17 C
Shkoder, AL

RISI PËR IPHONE, “HEJ SIRI, PO MË NDALON POLICIA!”

Ka një risi të rëndësishme për ekspertët e iPhone këtë vit: Bëhet fjalë për një aplikacion të quajtur Shortcuts, i cili mbledh informacione nga...

ZBULOHET TRENI MË I SHPEJTË SE NJË AVION

Një tren i shpejtësisë së lartë i destinuar për të transportuar pasagjerë në mbi 1.100 kilometra në orë u zbulua të martën në Cadiz...

DEL NË SHITJE MAKINA QË SHKON NGA 0 NË 100 KM/H PËR 1.9 SEKONDA...

Kanë nisur porositë për makinën e parë në botë që shkon nga 0 në 100 km/h për më pak se 2 sekonda. Aspark Owl është...

SULMOHEN MBI 50 MILIONË LLOGARI TË FACEBOOK

Mbi 50 milionë llogari të rrjetit sociale Facebook janë kompromentuar kanë bërë me dije drejtuesit e kompanisë, teksa bëjn[ë thirrje se mbi 90 milionë...

FACEBOOK NUK DO TË NDIHMOJË MË FUSHATAT ELEKTORALE

Facebook nuk do të dërgojë më punonjës të tij të punojnë në zyrat e fushatave elektorale të partive gjatë zgjedhjeve, njoftoi kompania. Rrjeti social zakonisht...

ÇIKLISTI ARRIN SHPEJTËSINË 240 KM/ORË

Porsche Cayenne Turbo tërhoqi një biçikletë deri në 177 km/h dhe më pas shërbeu si një strehë aerodinamike për çiklistin Nil Kembel për të...

MILIARDERI JAPONEZ, TURISTI I PARË NË HAPËSIRË

Ai që ka blerë biletën e parë turistike për në Hënë është miliarderi japonez Yusaku Maezawa dhe mund të udhëtojë në 2023, duke marrë...

“SHPËTIMTARI I PLANETIT” KUSHTON 52 MILIONË DOLLARË

Shpëtimtari i planetit tonë kushton 52 milionë dollarë dhe grumbullon pesë Ton plastike prej oqeanit çdo ditë dhe riciklon atë për të prodhuar lëndë...

PASAGJERI I PARË NË HËNË ZBULOHET MË 17 SHTATOR

SpaceX, kompani e transportit hapësinor, e udhëhequr nga sipërmarrësi Elon Musk, tha se ka regjistruar pasagjerin e parë privat që do të fluturojë rreth...

NASA NIS MISIONIN HISTORIK DREJT DIELLIT

NASA së fundmi ka nisur misionin e saj për të dërguar një satelit më pranë Diellit se kurrë më parë. Raketa që barte sondën...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA