17 C
Shkoder, AL

SMARTFONI I PARË QË PALOSET

Pas raportimeve se Huawei është duke punuar me shpejtësi për të qenë prodhuesi i parë që sjellë smartfonin e parë në botë që përthyhet,...

“THE WALL”, TELEVIZOR PËR AMBJENTET JASHTË SHTËPISË

Samsung ka prezantuar në IFA 2018 në Berlin “The Wall” ose Muri, një ekran revolucionar Micro LED i projektuar për sipërmarrjet dhe ambientet jashtë...

TRURI I NGJASHËM ME STORY NË INSTAGRAM

Në tru fshihet një orë biologjike që etiketon eksperiencat tona të përditshme, duke i shënuar me orën që kanë ndodhur dhe duke i pozicionuar...

KINË, ROBOTË ‘’EDUKATORË’’ NË KOPSHTE

Kopshtet në Kinë tashmë kanë nga një ndihmës edukatorë. Bëhet fjalë për një robot shumë të vogël me kokë të rrumbullakët dhe fytyrë me...

ROBOTË PËR SHTRIMIN E TULLAVE

Të kesh robotë për të bërë pjesët e vështira dhe të lodhshme të punës, është një ëndërr që po bëhet realitet në biznesin e...

LUHET TENIS NË HAPËSIRË MES AUSTRONAUTËVE

Në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor, astronauti Andreë Feustel ka luajtur me anëtarët e tjerë të ekuipazhit Ricky Arnold, inxhinierin e fluturimit të NASA-s, dhe Alexander...

MERCEDESI PREZANTON “SHIGJETËN E ARGJENDTË” ELEKTRIKE (FOTO)

Makinat e Mercedes-Benz të shekullit XX njihen ndryshe edhe si “Shigjetat e Argjendta”. Duket se po kështu do të quhen edhe në shekullin XXI,...

“KALLASHNIKOV” NXJERR NË SHITJE MAKINAT DHE BIÇIKLETAT ELEKTRIKE

Automjetet elektrike të prodhuara nga prodhuesi i njohur i armëve të Rusisë "Kalashnikov" pritet të shiten për eksport për herë të parë, pas një...

PËR 10 VITE MAKINAT DO ZËVENDËSOHEN ME ELEKTRIKE

Disa nga kompanitë më të njohura për prodhimin e makinave i janë bashkuar fushtës për nxitjen e prodhimit të makinave elektrike, gjë e cila...

ÇFARË NDODH ME FACEBOOK-UN TUAJ PASI VDISNI

Vdekja e një personi të dashur ka qenë gjithnjë një moment i vështirë, por me rritjen e internetit dhe platformave të mediave sociale, familjet...

Na ndiqni

70,813FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA