29 C
Shkoder, AL

SULMOHEN MBI 50 MILIONË LLOGARI TË FACEBOOK

Mbi 50 milionë llogari të rrjetit sociale Facebook janë kompromentuar kanë bërë me dije drejtuesit e kompanisë, teksa bëjn[ë thirrje se mbi 90 milionë...

FACEBOOK NUK DO TË NDIHMOJË MË FUSHATAT ELEKTORALE

Facebook nuk do të dërgojë më punonjës të tij të punojnë në zyrat e fushatave elektorale të partive gjatë zgjedhjeve, njoftoi kompania. Rrjeti social zakonisht...

ÇIKLISTI ARRIN SHPEJTËSINË 240 KM/ORË

Porsche Cayenne Turbo tërhoqi një biçikletë deri në 177 km/h dhe më pas shërbeu si një strehë aerodinamike për çiklistin Nil Kembel për të...

MILIARDERI JAPONEZ, TURISTI I PARË NË HAPËSIRË

Ai që ka blerë biletën e parë turistike për në Hënë është miliarderi japonez Yusaku Maezawa dhe mund të udhëtojë në 2023, duke marrë...

“SHPËTIMTARI I PLANETIT” KUSHTON 52 MILIONË DOLLARË

Shpëtimtari i planetit tonë kushton 52 milionë dollarë dhe grumbullon pesë Ton plastike prej oqeanit çdo ditë dhe riciklon atë për të prodhuar lëndë...

PASAGJERI I PARË NË HËNË ZBULOHET MË 17 SHTATOR

SpaceX, kompani e transportit hapësinor, e udhëhequr nga sipërmarrësi Elon Musk, tha se ka regjistruar pasagjerin e parë privat që do të fluturojë rreth...

NASA NIS MISIONIN HISTORIK DREJT DIELLIT

NASA së fundmi ka nisur misionin e saj për të dërguar një satelit më pranë Diellit se kurrë më parë. Raketa që barte sondën...

MESSENGER 10, WHATSAPP DHE FACEBOOK MESSENGER SË BASHKU

Me bollëkun e aplikacioneve të mesazheve që janë në dispozicion, përdoruesit duhet të vërdallen në mes aplikacioneve. Messenger 10 bashkon dy nga shërbimet më të...

BËHUNI GATI, 5G ËSHTË AFËR

5G po vjen dhe do të ketë ndikim të madh në gjithçka që ka të bëjë me teknologjinë. Me përdorimin e 5G do të rritet...

INTERNETI DO TË “ZHDUKET” MË 11 TETOR

Pas disa javësh, interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën. Bllokimi do të ndodhë më 11 Tetor, pasi do të ndërrohen...

Na ndiqni

76,958FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA