26 C
Shkoder, AL

TRURI I NGJASHËM ME STORY NË INSTAGRAM

Në tru fshihet një orë biologjike që etiketon eksperiencat tona të përditshme, duke i shënuar me orën që kanë ndodhur dhe duke i pozicionuar...

RISI PËR IPHONE, “HEJ SIRI, PO MË NDALON POLICIA!”

Ka një risi të rëndësishme për ekspertët e iPhone këtë vit: Bëhet fjalë për një aplikacion të quajtur Shortcuts, i cili mbledh informacione nga...

SNAPCHAT, RRJETI MË I PREFERUAR PËR TË RINJTË

Snapchat është rrjeti social më i preferuar për të rnjtë.

GALAXY S10 PRITET TË VIJË ME TRE MODELE

Samsung thuhet se po përgatitet për të nisur telefonin e tyre të ardhshëm, Galaxy S10, në tre madhësi të ndryshme në 2019. Ka ofruar dy...

WHATSAPP LIMITON DËRGIMIN E MESAZHEVE

Mesazheria WhatsApp njoftoi sot limitimin e dërgimit të mesazheve në Indi, një masë e destinuar për të frenuar përhapjen e “fake news” që kanë...

DEL NË SHITJE MAKINA QË SHKON NGA 0 NË 100 KM/H PËR 1.9 SEKONDA...

Kanë nisur porositë për makinën e parë në botë që shkon nga 0 në 100 km/h për më pak se 2 sekonda. Aspark Owl është...

“ÇELËSI” 20 DOLLARËSH QË DUHET PËRDORUR NGA TË GJITHË

Një nga mënyrat më të zakonshme që njerëzit të bien pre e hakerave quhet “phishing” ose “spearphishing”. Në thelb, hakerat krijojnë një email që...

MAKINA E ARTË ME TRUP TË GDHENDUR

Kuhl Racing, të njohur për modifikime makinash, paraqiti këtë Nissan GT-R të modifikuar në Tokyo Auto Salon 2016.

Acer Chromebook 11” kushton vetëm 95 dollarë

Modeli i laptopit të Acer me 11” i linjës Chromebook aktualisht është duke u shitur në Amazon për vetëm 94.99. Nëse ju pëlqen sistemi operativ i Google, Chrome OS, atëherë ky laptop preferohet, nëse nuk keni pritje të mëdha.

KY ËSHTË SAMSUNG S8+

Në blogun Slash Leaks janë postuar disa foto të reja të telefonit celular më të ri që do hedhë në treg Samsung.

Na ndiqni

76,928FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA