26 C
Shkoder, AL

LUHET TENIS NË HAPËSIRË MES AUSTRONAUTËVE

Në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor, astronauti Andreë Feustel ka luajtur me anëtarët e tjerë të ekuipazhit Ricky Arnold, inxhinierin e fluturimit të NASA-s, dhe Alexander...

MERCEDESI PREZANTON “SHIGJETËN E ARGJENDTË” ELEKTRIKE (FOTO)

Makinat e Mercedes-Benz të shekullit XX njihen ndryshe edhe si “Shigjetat e Argjendta”. Duket se po kështu do të quhen edhe në shekullin XXI,...

“KALLASHNIKOV” NXJERR NË SHITJE MAKINAT DHE BIÇIKLETAT ELEKTRIKE

Automjetet elektrike të prodhuara nga prodhuesi i njohur i armëve të Rusisë "Kalashnikov" pritet të shiten për eksport për herë të parë, pas një...

PËR 10 VITE MAKINAT DO ZËVENDËSOHEN ME ELEKTRIKE

Disa nga kompanitë më të njohura për prodhimin e makinave i janë bashkuar fushtës për nxitjen e prodhimit të makinave elektrike, gjë e cila...

ÇFARË NDODH ME FACEBOOK-UN TUAJ PASI VDISNI

Vdekja e një personi të dashur ka qenë gjithnjë një moment i vështirë, por me rritjen e internetit dhe platformave të mediave sociale, familjet...

ZGJIDHJA PËR TRAFIKUN, SHPIKET MAKINA FLUTURUESE

Në një kohë kur trafiku është i mbingarkuar në të gjitha akset rrugore kryesore dhe jo vetëm, zgjidhja vjen nga inxhinierët e ‘’Kitty Haëk’’...

EKSPERIMENTI, JA MËNYRA SI TË QËNDRONI TË RI

Qelizat e plakura njerëzore janë rinuar në laborator falë molekulave që veprojnë mbi “centralet” energjetike të tyre, mitokondritë, sipas një studimi të zhvilluar nga...

FBI: HAKERAT GATI PËR SULM NDAJ BANKOMATËVE

Kohët e fundit krimi kibernetik po zhvillohet me ritme të shpejta, duke u bërë ndoshta edhe një ndër më problematikët. Eksperti I FBI për...

16 VJEÇARI HAKON APPLE

Kompania e vetme 1 trilion dollarëshe Apple është hakuar nga një 16 vjeç. Adoleshenti nga Australia u shpall fajtor për hakimin e rrjetit të...

RISI, RRJETI WI-FI MUND TË IDENTIFIKOJË EKSPLOZIVËT

Një rrjet Wi-Fi i zakonshëm mund të përdoret për të identifikuar armë dhe eksplozivë në hapësira publike sipas një studimi të Rutgers University në...

Na ndiqni

72,276FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA