video

LAMTUMIRA E TË MADHIT GËZIM KRUJA!

Me një fotografi në makinën e kortezhit, tufat me lule dhe familjarët u përcoll “Mjeshtri i Madh”, aktori i humorit Gëzim Kruja i cili...
video

SHKODËR, POLICIA KONTROLLON TREGJET DHE DISTANCËN SOCIALE

Duke filluar nga dita e sotme, tregjet kryesore të qytetit të Shkodrës do të jenë nën monitorimin e forcave policore. Kjo masë shtrënguese vjen...
video

NDIHMË NË STAR PLUS, SPEED TAXI U DËRGON USHQIME

Familjet që janë në vështirësi ekonomike në Shkodër vazhdojnë që të jenë të shumta. Disa prej tyre gjithë këto ditë kanë kërkuar ndihmë pranë...
video

SHKODËR, NDËRMARRJA PRODHUESE DHURON 240 MASKA

Mungesa e maskave mbrojtëse në treg ka bërë që qytetarët shkodranë të kenë vështirësi në sigurimin e tyre, si pasojë u duhet të lëvizin...

SHKODËR, LLESHAJ: KUJDES, NUK ËSHTË KOHA PËR CEREMONI

Rastet e shtuara ndjeshëm në Shkodër duke u kthyer në një vatër të të prekurve me COVID-19 kanë sjellë në Shkodër ministrin e brendshëm...
video

QARKU SHKODËR VATËR E COVID-19, 49 TË INFEKTUAR

Qyteti I Shkodrës vazhdon të preket nga një valë e madhe infektimesh nga përhapja e shpejtë e virusit COVID-19. Mëngjesin e kësaj të hëne...

SHTIMI I RASTEVE ME COVID-19 NE SHKODER, RAMA APEL PËR SHKODRANËT

Kryeministri i bëri apel Shkodrës të respektojnë distancimin social pasi situata ”është shumë shumë delikate” Rama tha se shpresonte dhe në angazhimin e pushtetit vendor...

META I SHQETESUAR NGA RASTET E SHTUARA NE SHKODER, BISEDON ME MINISTREN MANASTIRLIU

Presidenti i vendit, Ilir Meta ndjek me shqetësim përhapjen e koronavirusit në Shkodër. Ai thotë se ka diskutuar me prefektin dhe me kryebashkiaken Voltana...

RAMA: BERISHA DO KATASTROFË! NGA NESËR ASNJË REZIDENT JASHTË NUK FUTET NË SHQIPËRI, Ç’DO...

"Pa entuziazëm, se në këtë luftë nuk ka vend, por me bindjet dhe me një optimizëm inkurajues duhet nënvizuar që ecuria është goxha pozitive...

KY QYTET I SHQIPËRISË NUK KA ASNJË RAST ME KORONAVIRUS

Numri i te infektuarve me koronavirus ne vendin tone ka shkuar ne 377 dhe ne 24 oret e fundit kane dale pozitive 16 raste.Nje...

BOTA