24 C
Shkoder, AL

MALËSI E MADHE, BELGJIKA DHURON MJETE PËR EMERGJENCAT

Në bashkinë e Malësisë së Madhe kanë mbërritur një mjet zjarrëfikës, një autobot dhe një autoambulancë të cilat janë donacione nga qyteti i Namyrit...

SHKODËR, MAKINAT QË SHITEN ZËNË HAPËSIRAT PUBLIKE

Hapësirat e zëna nga automjetet e braktisura apo prej atyre që kanë dalë në shitje, duket se nuk po i rikthehen qytetarëve.Një fenomen i...

SHKODËR, TË RINJTË TË INTERESUAR PËR SHKOLLËN INDUSTRIALE

Arsimi profesional për shumë të rinj të qytetit të Shkodrës shihet si mundësia e vetme për të hyrë në tregun e punës menjëherë pas...

SHKODËR, RIKONSTRUKSIONI I RRUGËS “QAZIM HOXHA”

Prej disa ditësh, ka nisur rikonstruksioni i rrugës “Qazim Hoxha” në qytetin e Shkodrës. Një zonë me densitet të madh banorësh, me pallate të...

SHKODËR, QYTETARËT: USHQIMET QË BLEJMË TË PASIGURTA

16 tetori shënon ditën botërore të ushqimit. Star Plus shpesh herë ka ngritur problematika të ndryshme lidhur me cilësinë e produkteve ushqimore të tregtuara...

MËSONI SI DO TË JENË TEMPERATURAT DITËN E SOTME NË VENDIN TONË

E mërkurë, 16 tetor 2019, parashikimi sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit. RESHJET Sot nuk priten reshje në të gjithë qarqet. TEMPERATURAT Sot temperaturat minimale dhe...

NDALOHEN 22 KLANDESTINË NGA LINDJA E MESME, MES TYRE 10 FËMIJË

Vijon karvani i emigrantëve të paligjshëm nga Lindja e Mesme të cilët tentojnë të futen në Shqipëri, me synim kalimin në vendet e BE....

SHKODËR, QENTË ENDACAKË I SJELLIN NGA MALI I ZI

Mjeku veteriner Rubin Piranej prej shumë vitesh punon për zgjidhjen e problemit të qeneve endacakë në rrugët e Shkodrës. Veterineri thotë se shumë qen...

LIQENI I SHKODRËS NË DITË TË VËSHTIRA

Thatësia e tejzgjatur e cila po shoqërohet me një mot të qëndrueshëm po e karakterizon Shkodrën, e më konkretisht liqenin më të madhin në...

MIRUSH KABASHI: TA NDRYSHOJMË KËTË POLITIKË 30 VJEÇARE

Aktori i madh shqiptar, Mirush Kabashi, i vlerësuar me titullin "Nderi i Kombit" kërkon nga shoqëria shqiptare që ta përmbys këtë sistem politik 30...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA