20 C
Shkoder, AL

BURGU I SPAÇIT, TË RINJTË NJIHEN ME HISTORINË

Burgu i Spaçit mbetet padyshim një nga shëmbëlltyrat më të urryera të regjimeve totalitare në Europën Lindore. Shumë pak të rinj e kanë vizituar...

SHËNGJIN, FESTIVALI NDËRKOMBËTAR “UNUM 2019”

Bregdeti i Shengjinit do te jete destinacioni i me shume se 7 mije turisteve te huaj nga data 31 maj deri me 3 qershor....

SHKODËR, AMULI: PROTESTAT JANË NJË RRUGË PA KTHIM

Që në orët e mëngjesit protestuesit nga Shkodra janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e opozitës përpara Parlamentit. Kreu i...

SHKODËR, DËSHTON DY HERË MBLEDHJA E KËSHILLIT

Mbledhja e Këshillit bashkiak të Shkodrës ka dështuar dy herë brenda ditës. Fillimisht ishte lajmëruar për t’u zhvilluar në orën 11:00 të 20 marsit...

NESËR SHQIPËRI-TURQI, PUBLIKOHEN MASAT E SIGURISË

Policia e shtetit publikon masat e sigurisë që do të ndërmerren nesër për të siguruar mbarëvajtjen e ndeshjes ndërkombëtare të futbollit Shqipëri- Turqi. Ndeshja,...

SHKARKOHET KONSULLI SHQIPTAR NË JANINË, MASË DISIPLINORE PËR AMBASADOREN

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka shkarkuar nga detyra Konsullin e Përgjithshëm të Shqipërisë në Janinë Pervin Gjikuria, ndërsa ka dhënë masë...

NESËR PROTESTA E OPOZITËS BLINDOHEN PARLAMENTI DHE KRYEMINISTRIA

Opozita do ti rikthehet sërish protestave para Parlamentit, për largimin e qeverisë Rama. Protesta është parashikuar të nisë nesër rreth orës 09:30 përpara Kuvendit. Ndërkohë...

LOBIMI I PD-SË NË SHBA, TË TJERË RUSË PJESË E KOMPANISË “BINIATTA TRADE LP”

Investigimi i revistës amerikane “Mother Jones” vitin e shkuar, mbi lobimin prej 675.000 dollarësh nga Partia Demokratike, përmes kompanisë “Stonington Strategies” të lobistit Nick Muzin,...

BARDHI, PADI MINISTRIT DHE POLICËVE PËR GAZIN DHE UJIN ME PRESION

Partia Demokratike padit ministrin e Punëve të Brendshme, Sandër Lleshaj dhe disa punonjës të policisë së Shtetit, duke i akuzuar për shpërdorim të detyrës dhe...

I JEPET LAMTUMIRA SHYQYRI ALUSHIT

Homazhet në nder të artisitit të merituar Shyqyri Alushi, i cili u nda nga jeta dy ditë më pare u mbajtën në teatrin “Migjeni”...

Na ndiqni

70,571FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA