3.4 C
Shkoder, AL

HUMBI JETËN TRAGJIKISHT NË PUSETË, FAMILJARËT: PO TENTOHET TË FSHIHET NGJARJA

Reagojne familjaret e Kleotos Çeliku i cili humbi jeten nje vit me pare teksa po punonte ne nje pusete te ujerave te zeza. Ai u...

ABUZIMI SEKSUAL, DRAMA E 3 MOTRAVE NË LEZHË

Dhuna seksuale nuk njeh kufi ne vendin tone. Ky fenomen po prek edhe persona me aftesi ndryshe. Jane tre motra me probleme te shendetit...

SI U ARRESTUA AUTORI I KASAPHANËS SË VLORËS

Kanë qenë rreth 500 forca policore që organizuan operacionin për kapjen e 24-vjeçarit Ritvan Zykaj, i cili vrau 8 kushërinj të tij në fshatin...

Termet 5.1 ballë në Shqipëri, lëkundjet ndjehen në të gjithë vendin

Sipas IGJEUM dhe Institutit Europian të Sizmiologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.1 ballë i shkallës rihter. Lëkundjet janë regjistruar rreth orës 17:38 të...

VENDI I MBËRTHYER NGA ACARI, -27 GRADË NË VERMOSH

Këtë të dielë, vendi është mbërthyer nga ngricat dhe temperaturat e ulta. Sipas institutit të gjeo-shkencave, temperatura më minimale mëngjesin e së dilës është shënuar në Vermosh në vlerën – 27 gradë celcius.

MINISTRI BUSHATI SHPËRNDAN LIBRA FALAS PËR FËMIJËT E SHKODRËS

Shpërndarja e librave falas për nxënësit nga klasa e parë deri në të katërtën ka nisur dhe në qarkun e Shkodrës. Ministri për Evropën dhe...

VRASJA NË SHKODËR, REAGON OPOZITA

Ngjarja e rëndë që tronditi Shkodrën ku mbeti I vrarë 30 vjecari Arjan Ferracaku, ka sjellë reagime të shumta, të cilat vijnë kryesisht nga...

PËRKUJTOHET PËLLUMB PËLLUMBI, DJALOSHI QË U VRA NË KUFI NË 1990

Perkujtohet 28 vjetori I vrasjes se Pellumb Pellumbit . Familjar, miq, te aferm vendosen kurora me lule prane memorialit qe ndodhet i vendosur ne oborrin...

E AKUZUAN PËR DHUNË, DREJTORJA NGRE PADI

Drejtorja e shkollës 9-vjeçare “Osman Dhampiraj” në Shtoj të Ri, Saime Hagrepi, ka depozituar kallëzim penal për mësuesen e asaj shkolle Luljeta Shyti. Hagrepi mësuesen...

Na ndiqni

65,470FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA