23 C
Shkoder, AL

PARALAJMËRON MALÇOK: SHQIPËRI, KUJDES NGA FETO

Kryekëshilltari i Presidëncës Turke, Seref Malçok, gjatë vizitës zyrtare që pati në Shkodër foli edhe për organizatën terroriste FETO që Turqia thotë se drejtohet nga Fetullah Gylen dhe rrezikun që ka Shqipëria prej saj.

URA “BARDHAJ” FUT NË SHERR SHOFERËT

Ura disavjecare e fshatit “Bardhaj” prej kohësh është kthyer në shqetësim për kalimtarët dhe automjetet për faktin se është një kalimshe.Ura ka një sens...

MOTI PËR SOT, TEMPERATURAT NUK NDRYSHOJNË

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta do të dominonë motin nesër në të gjithë territorin e vendit ku më të dendura vranësirat do të jenë në zonat veriore dhe verilindore të vendit.

BSPSH MARRËVESHJE ME SINDIKATAT TURKE

Bashkimi i Sindikatave te Pavarura te Shqiperise mesditen e se henes ka arritu nje marreveshje me sindikatat turke.

OBOTI PAS PËRMBYTJEVE, DËME TË PALLOGARITSHME

 Situata e përmbytjeve në fshatin Obot të njësisë administrative Ana e Malit është normalizuar që prej 3 ditësh, por nga pas ka lënë pasoja të pallogaritshme për qindra banorë.

DEDEJ: 2500 NDËRTIME PA LEJE NË ZONAT E MBROJTURA

2500 ndërtime pa leje janë në zonat e mbrojtura. Shifra bëhet e ditur nga drejtori i Administratës së Zonave të Mbrojtura Zamir Dedej në aktivitetin e zhvilluar në Velipojë për ditën e biodiversitetit.

RESPEKTIMI I RREGULLAVE TË QARKULLIMIT

Parlamenti Rinor i Shkodrës në bashkëpunim me Policinë Rrugore, organizuan në afërsi të ish-5 Heronjve një aksion sensibilizues për respektimin e rregullave të qarkullimit...

SINJALISTIKA NË RRUGËN E PREKALIT!

Kjo pjese e rruges qe lidh qytetin e Shkodres me zonen e Prekalit dhe eshte nje nder akset me te rrezikshme sa i takon aksidenteve , pasi e gjithe rruga eshte e ngushte dhe plot kthesa ndersa ne njeren ane te rruges ka faqen e Malit ne anen tjeter rrezikon te biesh nga lartesite ne lumin Kir. Per kete qellim aty po punohet per permiresimin e sinjalistikes e vecanerisht bordurave metalike mbrojtese ne anesore te ketij segmenti.

DARRAGJAT, REAGON KREU I NJËSISË ADMINISTRATIVE

 Punimet e kryera së fundmi në argjinaturën e Darragjatit për shmangien e përmbytjeve, kreu i njësisë administrative Gjovalin Darragjati i quan emergjente dhe jo të mjaftueshme për të mbrojtur zonën.

“ANA E MALIT”, BUXHETI 2016 HAP DRITËN JESHILE PËR MBETJET URBANE

 Ne njesine administrative Ana e Malit pritet ti jepet zgjidhje menaxhimit te mbetjeve urban para fillimit te sezonit veror.

Na ndiqni

77,308FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA