3.4 C
Shkoder, AL

BASHKIA: VETËM AKU MUND T’I BLLOKOJË TREGTARËT E RUSIT

DREJTORI I TATIMEVE GJYLBEGAJ: TË LIGJSHËM SEPSE PAGUAJNË TAKSAT. As Bashkia Shkodër nuk merr përgjegjësinë totale për tregtarët e Rusit.

STABILIZOHET GJENDJA E ROJES SË ADZM

Ka zgjatur plot tre ore operacioni i rojës mjedisore te administratës se zonave te mbrojtura. Ai ra nga lartesite e nje shkembi 2 dite me pare , teksa ishte ne krye te detyrës ne parkun kombëtar te Thethit.

“KTHESA E VDEKJES”, AKOMA RËRË DHE GOMA AUTOMJETESH

Masat provizore të vendosura nga Policia e Shkodrës pas aksidentit tragjik të 2 gushtit 2016, ku humbën jetën 4 të rinj në afërsi të hidrovorit në Velipojë, vijojnë të jenë të vetmet parandaluese të aksidenteve të mundshme në këtë zonë.

MINISTRI BUSHATI NDIHMA PËR TË VARFËRIT

Me nismën e Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, 40 familje në vështirësi ekonomike patën mundësinë të përfitojnë ndihma ushqimore dhe dhurata me rastin e festave të fundvitit. Nisma u bë e mundur përmes bashkëpunimit të komunitetit Sant’Egidio dhe qendrës sociale “Mbretëresha e Paqes” në afërsi të Stacionit të Trenit në Shkodër.

Sipas përgjegjëses së Sant’Egidio, Xhoana Molla, familjet që janë përzgjedhur janë të një vështirësie të madhe ekonomike, sidomos ato të ardhura prej zonave malore.

MJEDISI, NË FOKUS MBETJET SPITALORE DHE URBANE

Menaxhimi i mbetjeve spitalore dhe urbane paraqiten priotare gjate ketij viti per Inspektoriatin Mjedisore te Shkodres

DRANGU: 100 PËRFITUES NGA LISTAT NUK JANË GJALLË

KREU I SHOQATËS: NUK JEMI DAKORD ME VERSIONIN E DYTË PËR LIGJIN E DOSJEVE. Rreth 100 përfitues për dëmshpërblimin në listat e ish të përndjekurve për këstin e katërt nuk janë më gjallë dhe kjo listë sipas kryetarit të shoqatës së ish të përndjekurve në Shkodër nuk është e saktë.

SHELQET, NDËRHYN OSHEE BANORËT ANKOHEN PËR GJOBA

Problemet me energjine elektrike dhe Operatorin e Shperndarjes se energjise elektrike, duket se nuk kane te sosur ne Qarkun e Shkodres.

“JEPINI JETË RROBAVE QË NUK PËRDORNI”

Ideja ka lindur nga një projekt në shkollë, ndërsa më vonë pesë të rinj e kanë kthyer në një lëvizje për të ndihmuar të...

KOMITETI I EMERGJENCAVE: “JANË SHPËTUAR 1552 QYTETARË, 596 FAMILJE TË EVAKUUARA”

Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave pranë Kryeministrit ka dhënë të rejat më të fundit sipas përditësimeve deri në orën 12:00 në lidhje me gjendjen në vend si pasojë e motit të keq.

ADEMI ME ARTIZANËT: OFROJMË ULJE TAKSASH

Kryetarja e Bashkisë Voltana Ademi takoi anëtarët e shoqatës së artizanëve në Shkodër për të dëgjuar nga afër kërkesat e tyre që mund të plotësohen nga pushteti në nivel lokal apo qendror.

Na ndiqni

65,461FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA