Kanditatja e partise demokratike e bashkise shkoder Voltana Ademi

Organizon një takim me shoqatën e ish te përndjekurve,politike shkodër dhe intelektuale .Kryetari i shoqatës Zenel Drangu dhe kryetari i unionit te shqipërise Besim...

UNIONI I GAZETARËVE KUJTON DITËN E LIRISË SË SHTYPIT

DEGA E SHKODRËS KËRKON PROFESIONALIZËM NGA MEDIAT. Në ditën botërore të lirisë së shtypit Unioni i gazetarëve shqiptar të degës Shkodër del me një deklaratë ku thuhet se: “Nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara dita e 3 majit është shpallur Dita Botërore e Lirisë së Shtypit

URDHRI “NËNË TEREZA” PËR AT SEBASTIAN VAZHAKALA

PRESIDENTI I REPUBLIKËS I DORËZON TITULLIN MISIONARIT NË KOMUNËN BUSHAT. Presidenti i Repulikes ka nderuar me titullin e larte "Nene Tereza" drejtuesin e misionit te Vellezerve te Nene Terezes ne Komunen e Bushatit. At Sebastian Vazhakala, eshte nderuar me kete titull te larte, per kontributin e pashembullt, ne ndihme te familjeve ne nevoje ne kete zone.

RAMA: MBËSHTESIM FERMERËT SHKODRANË

PEPAJ : 1.5 MILIARD LEKË PËR BUJQËSINE NË ZONAT RURALE. Kryeministri Edi Rama mberriti diten e diele ne qytetin e shkodres per nje tur vizitash. Ndalesa e pare ishte ferma “schauman” e nje biznesi privat ne fshatin Oblike. E pranishme ishte edhe drejtorja e agjencise për zhvillim bujqësor dhe rural Suela Pepaj e cila njoftoi levrimin e nje fondi prej 1.5 miliard leke ne sektorin e bujqesise te qarkut Shkoder.

RAZMA, DESTINACIONI TURISTIK I PËRKRYER PËR FUNDJAVËN

NJË BUKURI E NATYRËS, QË TËRHEQ TURISTË TË HUAJ DHE VENDAS. Razma mbetet padyshim nje nga mrekullite shqiptare te natyres, guri shndrites ne gjerdanin e turizmit malor. Nje bukuri e virgjer te ndjek nga pas sapo perpjetesh ne gjarperimin per ne destinacionin turistik.

NUK ZBATOHET MARRËESHJA PËR RRUGËN PARRUCË-XHABIEJ

LEJOHET VETËM PËR AUTOVETURA, LËVIZIN EDHE FURGONA DHE AUTOBUZA. 2 MAJ 2014 RIDVAN DIBRA - ZËDHËNËS I BASHKISË SHKODËR Një vit pas vendimit të Bashkisë Shkodër dhe aprovimit nga policia për qarkullimin në dy anët e aksit rrugor “Parrucë-Xhabiej” nga mjetet motorike pothuajse çdo ditë kjo marrëveshje mes dy institucioneve nuk respektohet.

KANALET VADITËSE, NË SHELQET GJITHÇKA GATI

BANORËT FALËNDEROJNË KANDIDATIN E PD, ZEF HILA PËR NDËRHYRJEN. Jo premtime boshe, por pune konkrete, dhe nen këtë synim, kandidati i Partisë Demokratike ne Bashkine Vau Dejës, ka nisur nga puna për te qene pranë banoreve për te zgjidhur një prej problemeve me emergjente siç janë kanalet vaditëse.

DITA E 1 MAJIT, RADHË TË GJATA NË MURIQAN

SHKAK PËRVEÇ FLUKSIT, EDHE NJË DEFEKT NË SISTEMIN E KONTROLLIT. Festa e 1 majit, nuk ka kaluar pa probleme edhe ne piken e kalimit kufitar të muriqanit. Drejtuesit e automjeteve kanë pritur për orë të tëra për të kaluar në anën tjetër të kufirit. Situata ka qënë e pazakontë për shkak të periudhës ku ndodhemi megjithate festa e 1 majit ka ndikuar qe ne kete pike te kalimit kufitar mes dy vendeve shqiperise dhe malit te zit e kete nje fluks të madh të automjeteve.

1 MAJIN SHKODRA E KTHEN NË FESTË

DITA BOTËRORE E PUNËTORËVE NUK SHFRYTËZOHET PËR QËLLIMIN E SAJ. 1 majin ditën botërore të punëtorëve, shkodranët e kanë kthyer në një festë. Në fakt dita e punëtorëve ka për qëllim protestat për të drejtat dhe liritë. Qendrat e sheshet e qyteteve të mëdha anë e kend botës çdo vit me 1 maj kthehen në arenë proteste. Në Shkoder, qytetarët në vend të protestës kanë zgjedhur të festojnë.

RAMADAN HASANAJ, “QYTETAR NDERI” I SHKODRËS

ISH PREFEKTI, VLERËSOHET PËR KONTRIBUTIN E DHËNË NË QYTETIN E SHKODRËS. “Modeli i një zyrtari të lartë, njeri human, me kontribut të pazëvendësueshëm në nevojat më emergjente të qytetit të Shkodrës” . Ky ishte motivacioni me të cilin u nderua Ramadan Hasanaj ish-prefekti i qarkut Shkodër, duke iu akorduar nga këshilli bashkiak titulli  “Qytetar Nderi.

Na ndiqni

68,367FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA