33 C
Shkoder, AL

DËMTIMET E PRONËS PUBLIKE, BASHKIA VAU DEJËS RREGULLON DËMET

Ky ishte paralajmërimi i pak ditëve me pare dhe ne te vërtete ashtu po ndodh ne te gjithë territorin e Bashkisë Vau Dejës. Bashkia përveç udhëzimit qe i është shpërndare çdo njësie administrative, po ushtron kontrolle ne te gjitha segmentet kryesore për te evituar dëmtimin e hapësirave publike.

SHKODËR, MBAHET KONFERENCA “IMAGJINO DHE FRYMËZO”

E ardhmja e ndërmarrjeve sociale ne Shkodër perspektiva e zhvillimit ne kuadër te programimit evropian dhe ndikimit te strategjisë se rajonit Adriatik Jonian EUSAIR, ka qene ne fokusin e konferencës se mbajtur ne këshillin e Bashkisë se Shkodrës. Gjate kësaj mbledhje, prezent kane qene përfaqësues te OJF-ve te Shkodrës por edhe drejtues vendor dhe përfaqësues te Ambasadës Italiane.

ISHSH: AKSIONI ANTI DUHAN, 3 KONTROLLE NË DITË

Festat e fundivitit kane vene ne levizje Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror i cili ka intesifikuar inspektimet per shkelesit e mundshem të ligjit antiduhan.Kryeinspektori i ketij institucioni Zamir Llazani nuk mohon problemet qe jane hasur gjate punes se tyre ndersa ben me dije se aksionet jane realizuar 3 here ne dite.

MEDIAT DHE ROLI MBI URRETJEN DHE DISKRIMINIMIN

“Minitorimi mbi gjuhen e urrejtjes dhe diskriminimi online” ka qene tema e diskutuar ne auditoriumin e fakultetit te Shkencave Shoqerore Shkodër dega gazetari.

TAKIM INFORMUES MBI PROGRAMIN ITALO-SHQIPTAR IADSA

Prezantimi dhe prania e ambasadorit të ri Italian në Shkodër Alberto Cutillo është shfrytëzuar edhe për të bërë një informim mbi thirrjen e katërt për aplikim të bashkive të reja në programin IADSA, program i Konvertimit të Borxhit,

PROTESTA E OPOZITES PARA PARLAMENTIT

DREJTPERDREJT NGA TIRANA

RAMA INSPEKTON SPITALIN, VITIN E ARDHSHËM EDHE 47 MILION LEKË

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka qenë në Shkodër ku ka vizituar pavionet e reja, të këtij spitali, nga ku ka deklaruar se puna për përmirësimin e kushteve të spitalit nuk përfundon këtu, por vitin e ardhshëm do të investohen 47 milion lekë në repartin e reanimacionit të përgjithshëm.

AMBASADORI ITALIAN: REFORMA NË DREJTËSI ME VULLNET POLITIK

“Italia ka qenë gjithmonë pro antarsimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian por reforma në drejtësi është një kusht i pashmangshëm për t’ia arritur”. Kështu deklaroi ambasadori i ri i Italisë në Shqipëri Alberto Cutillo.

ROLET DHE FUNKSIONET E BASHKISË, SHËRBIMET SOCIALE

Tashmë pushteti vendor do të marrë shumë herë më tepër mundësi që të ndihmojë shtresat në nevojë. Rolet dhe funksionet e Bashkise sherbimet sociale. Ky eshte titulli i takimit qe Ministria e Mireqenies Sociale por organizon ne Shkoder.

PREZANTOHET AMBASADORI ITALIAN ALBERTO CUTILLO

Vizitën e parë jashtë Tiranës, ambasadori i ri i Italisë në Shqipëri Alberto Cutillo ka zgjedhur ta bëjë në Shkodër.

Na ndiqni

76,034FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA