16 C
Shkoder, AL

GJYLBEGAJ: RRITJE KOSTOSH PËR BASHKINË POR JO TAKSASH

DREJTORI I TATIMEVE NË BASHKINË SHKODËR FLET PËR PAKETËN FISKALE. Bashkia Shkodër ka një rritje të kostove për shërbimet publike për vitin 2015-të por kjo nuk u përkthye me rritje taksash për qytetarët.

VAZHDOJNË RADHËT PËR FATURAT E OSHEE

QYTETARËT SAPO HAPEN DYERT E SPORTELEVE GATI SA NUK I THYEJNË. Sapo hapen dyert e sportelit turma gati sa si thyen. Policia e ka të vështirë ta menaxhojë situatën.

AMBRA MEDA: FALEMINDERIT SHKODËR

VAJZA QË FITOI BETEJËN E JETËS TAKON MIQTË E SAJ SHKODRAN. Ambra Meda, vajza që fitoi betejën e jetës të saj duke mposhtur sëmundjen e rëndë erdhi në Shkodër për të falenderuar shkodranët, qyteti që në ditët e saj më të vështira ndihmoi për të shpëtuar jetën e Ambrës.

AMBASADORI AMERIKAN NË SHKODËR

LU: MARRËDHËNIET ME SHKODRËN DO TË VIJOJNË EDHE NË TË ARDHMEN. Ambasadori amerikan Donald Lu ka vizituar ketë te mërkure qytetin e Shkodrës, ne vizitën e tij te pare Lu theksoi se Shkodra është një nder qytetet e tij te preferuara dhe se marredheniet e bashkëpunimit do te intensifikohen.

SHTYHET PËR NJE AFAT TJETËR ÇMIMI I AUTOBUSËVE URBAN

ARTUR LUKA: DUHET TË SHIHET MUNDËSIA QË AS QYTETARËT TË MOS RËNDOHEN. Cmimi I biletes per transportin urban ne Shkoder nuk do te sndryshoje per nje afat te pacaktuar.

RADHËT NË OSHEE, PREFEKTI MBLEDH INSTITUCIONET

RADOVANI: LISTAT E FAMILJEVE TË PËRMBYTYRA DO TË AFISHOHEN PRANË ÇDO KOMUNE. Falja e debive per familjet e prekura nga permbytjet ne vitit 2010-2011 cka ka sjelle radhe te gjate ne sportelet e OSHEE ka detyruar prefektin Paulin Radovani, qe mbledhe drejtuesit kryesore te institucioneve ne Shkoder por edhe perfaqesues te njesive vendore te prekura nga permbytjet, pjese e se cilave perfitojne edhe abonentet.

AKSION KUNDËR GJUETISË SË PALIGJSHME

POLICIA PYJORE KONTROLLE NË REZERVATIN E MBROJTUR TË VELIPOJËS. Ky vend përdorej për gjueti të paligjshme në kënetën e Gjerdafit, më e madhja në rezervatin e mbrojtur të Velipojës.

RRUGËT DHE SHKOLLAT, DIKSKUTIME NË MBLEDHJEN E BUXHETIT

RRUGA E LOGUÇESMES, BAHÇALLEKUT DHE DRAÇINIT PRESIN INVESTIMET. Pavaresisht se pa pranine e se majteve, edhe keshilltaret e tjere prezent kane pasur pretendimet e tyre sa I takon zerit te investimeve ne infrastructure dhe arsim ne buxhetin e 2015-tes.

BUXHETI I VITIT 2015-të, LUKA: KY NJË BUXHET I VAZHDIMËSISË

KRYETARI I BASHKISË SË SHKODRËS ANALIZON 2014-ën, SHPALL PROJEKTIN PËR KËTË VIT. Buxheti ngelet nje nga platformat me te rendesishme ne funksuionimin e nje bashkie apo komune. Si e tille, kryetari I bashkise se Shkodres gjate fjales se tij ka deklaruar se gjate vitit te kaluar Bashkia e Shkodres eshte mundur te evidnetoje dhe te zgjidhe disa prej problemeve qe ka pasur qyteti por duke I dhene nje hov zhvillimor dhe europian qytetit te Shkodres.

BUXHETI I SHKODRËS, GRUPI I PS-së BOJKOTON MBLEDHJEN

URUÇI: RENDI I DITËS ISHTE I FRYRË, KËRKUAR NJË TJETËR ZGJIDHJE QË NUK U PRANUA. Grupi I Këshilltareve te Majte, ka bojkotuar mbledhjen e miratimit te buxhetit për bashkine e Shkodrës për vitin 2015-te.

Na ndiqni

71,958FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA