12.5 C
Shkoder, AL

PUKË, INVESTIME PA TRANSPARENCË

KËSHILLTARËT APEL INSTITUCIONEVE PËR TË VEPRUAR.
Bashkia e  Pukes vijon te  mbetet e  hermitizuar  perball detyrimit  ligjor per transparence  ndaj qytetarve.

INAGUROHET XHAMIA E RE NË BARBULLUSH

INVESTIMI ËSHTË REALIZUAR NGA MYFTINIA ISKENDERUN.
Inagurohet Xhamia e re e fshatit Barbullush të komunës Bushat.  Xhamia e cila do të mbajë emrin  Iskenderun është plotësisht e re, ku për inagurimin e saj kanë marrë pjesë dhe përsonalitetet më të shquara të besimin Musliman në Shqipëri por dhe në Turqi.

VETËM 7% E SHKODRANËVE I SIGUROJNË BANESAT

 KOMPANITË: ME 7500 LEKË SIGUROHET SHTËPIA 30 MILIONËSHE
Rastet me te shpeshta te demtimit te banesave ne Shkoder kane qene ato te djegies nga zjarri, kryesisht I shkaktuar nga defektete elektrike dhe te bombulave te gazit.

AKU FILTRON VELIPOJËN E RAZMËN

ERKOÇAJ: SITUATA NËN KONTROLL, SUBJEKTET JANË NDËRGJEGJËSUAR.
Pikat turistike me te frekuentuara te Qarkut te Shkodres si plazhi i Velipojes dhe Razma kane qene ne vemendjen e AKU sa  takon kontrollit te kushteve ne te cilat I ofrohet sherbimi turisteve.

PREJ SË SHTUNËS, 5000 LEKË GJOBË PËR NJË CIGARE

Drejtoria e shendeti public ne Shkoder  merr te gjitha masat  per implementin e ligjit antiduhan. Megjithese  shprehen skeptik per  zbatueshmerine, qytetaret shkodrane  mbeshtesin ligjin....

UNAZA LINDORE NË ERRËSIRË TË PLOTË

PREJ MË SHUMË SE NJË JAVE MUNGON NDRIÇIMI, ASKUSH NUK INTERESOHET.
Mungesa e ndricimit ne nje pjese te madhe te segmentit rrugor te unazes lindore te qytetit te shkodres prej me shume se nje jave eshte kthyer ne nje problem teper shqetesues per banoret e zones por gjithashtu per kalimtaret.

LIGJI ANTIDUHAN, HYN NË FUQI NË 23 GUSHT

INSPEKTORËT DO TË INSTALOHEN NË TERREN PËR VËZHGIME.
Të gjithë qytetarët Shkodranë por dhe ato Shqiptarë  që janë përdorues të duhanit duhet të tregohen të kujdesshëm pas datës 23 gusht ky do të hyjë në fuqi ligji antiduhan.

SHKODËR-AUSTRI, BASHKËPUNIM PËR PAQEN

AKADEMIA E PAQES NË AUSTRI VIZITON SHKODRËN DHE E FTON TË BASHKËPUNOJË.
Nje delegacion austriak me 25 perfaqesues ka vizituar kete te merkure qytetin e Shkodres, gjate vizites se tyre ato u mirepriten ne ambjentet e Bashkise se Shkodres nga kryetari Lorenc Luka.

RRITET FLUKSI I HYRJE-DALJEVE NË MURIQAN

MBI 72 MIJË TURISTË TË HUAJ KANË HYRË NGA KJO PIKË KUFITARE.
Fluksi i hryje- daljeve me të cilen për përballet pika e kalimit kufitar në Muriqan ka bërë që policia e Shtetit Shqiptar në bashkëpunim me palën malazeze të shtojnë sportelet për të patur sa më shumë lehtësuar në kontrollin e kalimtarëve.

AKU KONTROLLE RESTORANTEVE

 ERKOÇAJ: NUK KA PASUR SANKSIONE, DO VIJOJMË KONTROLLET
Prej dy ditesh ne qarkun e shkodres AKU ka filluar inspektimet ne terren sa I takon kushteve higjeno sanitare ne locale dhe restorante sidomos ato subjekte qe ofrojne fest ate ndryshme familjare si dasma, fejesa ditelindje et

Na ndiqni

70,701FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA