26 C
Shkoder, AL

ÇFARË NDODHI ME 2 SHTATOR TË 2016-ës

Një telefonatë në sallën operative, do të çonte drejt vdekjes, efektivin Ardian Kodra.

MANASTIRLLIU “KOPJON” GJIKNURIN, PASTRIM SPITALEVE

 “Me një aksion në të gjithë vendin, brenda 100 ditëve të para të qeverisjes, do të lirohen territoret e zaptuara nga ngrehinat dhe aktivitete gjithëfarësh brenda spitaleve publike”.

KOSOVË – KROACI, ATMOSFERË NDRYSHE NË QYTETIN E SHKODRËS

 Ndeshja Kosovë – Kroaci që luhet në “Loro Boriçi” ka sjellë atmosferë festive në qytetin e Shkodrës.

MARINAJ: NUK JAM DAKORD ME KËTË LIGJ, ËSHTË ABSURD

 Gjatë takimit që u zhvillua në prefekturën e Shkodres lidhur me procesin e plotësimit të titujve të pronësisë pati edhe mosdakordësi sa i përket këtij ligji të miratuar në parlament.

SKEMA E RE E N.EKONOMIKE, TULA: NË TETOR GJITHÇKA GATI

 Ndryshe nga administratoret e pushtetit vendore, drejtoresha rajonale e sherbimit social shteteror valbona tula thote se per implementimine skemes se re te ndihmes ekonomike po punohet intensivisht.

NË ERRËSIRËN E RRUGËVE TË SHKODRËS!

Ndriçimi rrugor ngelet një sfide me vehte për bashkine e Shkodrës.

LIROHET NGA DETYRA ZV.MINISTRJA E MIRËQËNIES SOCIALE DHE RINISË

Qeveria miratoi lirimin nga detyra të Gentiana Sula si zv.ministre të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë.

RRUGA E BLLOKUAR NË DUKAGJIN DËMTON TURIZMIN

 Reshjet e borës dhe ngricat që kanë bllokuar prej më shumë se 10 ditësh dy rrugët që lidhin Shkodrën me Dukagjinin kanë sjellë një humbje të konsiderueshme të të ardhurave që vijnë nga turizmi.

EMERGJENCAT, DANI: PROBLEME NË ZONAT MALORE NGA SHIU

Reshjet e dendura të shiut të ditëve të fundit kanë krijuar probleme në zonat malore.

BIE NUMRI I KËRKESAVE PËR KUPONAT E PASAPORTAVE BIOMETRIKE

 Numri i shtetasve shqiptar që jetojnë në shtete e tjera të cilët i drejtoheshin zyrave të postës për të blerë kupona për aplikimet e pasaportave biometrike ka rënë ndjeshëm.

Na ndiqni

76,928FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA