18 C
Shkoder, AL

PD NË PROTESTË, KËSAJ RADHE JANË TË RINJTË NË KRYE

Partia Demokratike proteston në sheshin përpara parlamentit ku udhëheq Forumi Rinor i kësaj force politike. Por jo të gjithë duket se janë njohur me ndryshimet në organizimin e këtij tubimi, nga një manifestim mbarëqytetar në një protestë të të rinjve. Kjo pasi në protestë janë parë edhe shumë të moshuar.

TAKIMI RAMA-BASHA, BERISHA: RAMA SHKELI RËNDË PROTOKOLLIN

Statusi i plotë i Berishës në FB:

SOT PROTESTA E PARALAJMËRUAR E TË PËRMBYTURVE

Para pak ditesh banoret e permbytur te zones se nen Shkodres kane paralajmeruar nje proteste qe do zhvillohej pikerisht diten e sotme me date 7 qershor per te kerkuar demshperblimet qe sipas banoreve akoma nuk i kane marre.

NDOCAJ NË SHËNKOLL: BURGU NUK PLOTËSON ASNJË STANDARD

Ja çfarë shkruan deputeti Ndocaj në Facebook:

KRYEBASHKIAKJA ADEMI ZBULON DRAFTIN PËR PUSHTETIN VENDORE

Vetëm pak ditë pas mbërritjes në dyert e Bashkisë Shkodër kryetarja e kësaj bashkie Voltana Ademi zbuloi draftin e projekt-ligjit për pushtetin vendor. Kryebashkiakja deklaroi se kompetenca të tilla si vaditja, ujitja, sistemi informativ i kadastrës së tokave bujqësore, bujqësia pyjet dhe kullotat do t’i kalojnë pushtetit vendor.

PARASHIKIMI I MOTIT 11 DHJETOR

Territori do të dominohet nga vranësira dhe kthjellime të shkurtra në pjesën më të madhe të tij ndërsa shira të përkohshëm do të ketë në zonat Veriore dhe Jugore.

RESHJET E DËBORËS, SITUATA NË BASHKINË SHKODËR NËN KONTROLL

Bashkia E Shkodres ka bere publike situaten e motit ne territorine bashkise. Sipas te dhenave qe ofrohen nga bashkia e Shkodres behet me dije se aktualisht situata ne territorin e bashkise eshte nen kontroll. Në zonat malore të Bashkisë Shkodër kanë filluar reshjes e para të dëborës.

7 VITE NGA “21 JANARI”, JA ÇFARË KA PARASHIKUAR TË BËJË KRYEMINISTRI RAMA

Sot shënohen 7 vite nga ngjarja tragjike e “21 janarit”, ku kanë persona mbetën të vrarë në bulevard teksa protestonin me Partinë Socialiste, në opozitë në atë kohë. Në ndërrim të viktimave, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë homazhe përgjatë Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, në orën 11:00. Ndërkaq, kreu i Qeverisë ka mbledhur në kryeministri familjarët e viktimave të “21 janarit”.

MASSAFRA: ASKUSH NUK MUND TË VRASË NË EMËR TË ZOTIT

Arqipeshkvi i Dioqezës Shkodër – Pult, Mons. Angelo Massafra ka dënuar sulmet terroriste në zemër te Europes ne Bruksel. Në meshën e mbajtur ne katedralen e Shën Shtjefnit, gjate predikimit te tij, Massafra, ka deklaruar se askush nuk mund te vrase ne emër të zotit, duke u shprehur se këto sulme nuk kane lidhje me fenë.

PS SHKODËR NË DEKLARATË PËR MEDIAT MBI PROÇESIN E NUMËRIMIT

PS Dega Shkoder ne nje deklarate per mediat ka theksuar se proçesi i votimit ka qene mjaft i qete dhe i rregullt dhe pa...

Na ndiqni

72,169FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA