22 C
Shkoder, AL

AKUZAT E KRYEMINISTRIT, REAGON BASHKIA SHKODËR

BASHKIA: NE KEMI QËNË GJITHNJË DAKORT PËR STADIUMIN. Bashkia e Shkodres ka reaguar ne nje deklarate per shtyp ka reaguar ne lidhje me deklarimet e bera nga kryeministri Rama nje dite me pare ne Shkoder. Ne kete deklarate bashkia, thekson se ajo ka shprehur gjithnjë dakortësinë për realizimin e investimit në rikonstruksionin e stadiumit Loro Borici, si një investim i rëndësishëm për qytetin dhe për historinë sportive të tij .

ISH TË PËRNDJEKURIT MBËSHTESIN ADEMIN

KANDIDATJA E DJATHTË TAKIM NË SALLËN E KËSHILLIT BASHKIAK. Ta bejme shkodren se bashku pasi me reformen e re territoriale jemi nje familje me e madhe . Me kete thirrje iu drejtua kandidtaja e partise demokratike per bashkine shkoder Voltana Ademi perfaqesuesve te te perndjekurve poltike te cilet u priten ne nje takim te perzemert ne sallen e keshillit bashkiak. Ademi ne fjalen e saj falenderoi te gjithe mbeshtetesit teksa nenvizoi se problemet e cdo qytetari nuk do te bien ne vesh te shurdhet por do te degjohen. Presidenti i Unionit të Ish-burgosurve e të Përndjekurve Besim Ndregjoni “shigjetoi” mazhorancën dhe politikën e saj e cila po u merr frymen qytetareve teksa nenvizoi se ademi eshte zgjedhja me e mire.

Kanditatja e partise demokratike e bashkise shkoder Voltana Ademi

Organizon një takim me shoqatën e ish te përndjekurve,politike shkodër dhe intelektuale .Kryetari i shoqatës Zenel Drangu dhe kryetari i unionit te shqipërise Besim...

UNIONI I GAZETARËVE KUJTON DITËN E LIRISË SË SHTYPIT

DEGA E SHKODRËS KËRKON PROFESIONALIZËM NGA MEDIAT. Në ditën botërore të lirisë së shtypit Unioni i gazetarëve shqiptar të degës Shkodër del me një deklaratë ku thuhet se: “Nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara dita e 3 majit është shpallur Dita Botërore e Lirisë së Shtypit

URDHRI “NËNË TEREZA” PËR AT SEBASTIAN VAZHAKALA

PRESIDENTI I REPUBLIKËS I DORËZON TITULLIN MISIONARIT NË KOMUNËN BUSHAT. Presidenti i Repulikes ka nderuar me titullin e larte "Nene Tereza" drejtuesin e misionit te Vellezerve te Nene Terezes ne Komunen e Bushatit. At Sebastian Vazhakala, eshte nderuar me kete titull te larte, per kontributin e pashembullt, ne ndihme te familjeve ne nevoje ne kete zone.

RAMA: MBËSHTESIM FERMERËT SHKODRANË

PEPAJ : 1.5 MILIARD LEKË PËR BUJQËSINE NË ZONAT RURALE. Kryeministri Edi Rama mberriti diten e diele ne qytetin e shkodres per nje tur vizitash. Ndalesa e pare ishte ferma “schauman” e nje biznesi privat ne fshatin Oblike. E pranishme ishte edhe drejtorja e agjencise për zhvillim bujqësor dhe rural Suela Pepaj e cila njoftoi levrimin e nje fondi prej 1.5 miliard leke ne sektorin e bujqesise te qarkut Shkoder.

RAZMA, DESTINACIONI TURISTIK I PËRKRYER PËR FUNDJAVËN

NJË BUKURI E NATYRËS, QË TËRHEQ TURISTË TË HUAJ DHE VENDAS. Razma mbetet padyshim nje nga mrekullite shqiptare te natyres, guri shndrites ne gjerdanin e turizmit malor. Nje bukuri e virgjer te ndjek nga pas sapo perpjetesh ne gjarperimin per ne destinacionin turistik.

NUK ZBATOHET MARRËESHJA PËR RRUGËN PARRUCË-XHABIEJ

LEJOHET VETËM PËR AUTOVETURA, LËVIZIN EDHE FURGONA DHE AUTOBUZA. 2 MAJ 2014 RIDVAN DIBRA - ZËDHËNËS I BASHKISË SHKODËR Një vit pas vendimit të Bashkisë Shkodër dhe aprovimit nga policia për qarkullimin në dy anët e aksit rrugor “Parrucë-Xhabiej” nga mjetet motorike pothuajse çdo ditë kjo marrëveshje mes dy institucioneve nuk respektohet.

KANALET VADITËSE, NË SHELQET GJITHÇKA GATI

BANORËT FALËNDEROJNË KANDIDATIN E PD, ZEF HILA PËR NDËRHYRJEN. Jo premtime boshe, por pune konkrete, dhe nen këtë synim, kandidati i Partisë Demokratike ne Bashkine Vau Dejës, ka nisur nga puna për te qene pranë banoreve për te zgjidhur një prej problemeve me emergjente siç janë kanalet vaditëse.

DITA E 1 MAJIT, RADHË TË GJATA NË MURIQAN

SHKAK PËRVEÇ FLUKSIT, EDHE NJË DEFEKT NË SISTEMIN E KONTROLLIT. Festa e 1 majit, nuk ka kaluar pa probleme edhe ne piken e kalimit kufitar të muriqanit. Drejtuesit e automjeteve kanë pritur për orë të tëra për të kaluar në anën tjetër të kufirit. Situata ka qënë e pazakontë për shkak të periudhës ku ndodhemi megjithate festa e 1 majit ka ndikuar qe ne kete pike te kalimit kufitar mes dy vendeve shqiperise dhe malit te zit e kete nje fluks të madh të automjeteve.

Na ndiqni

75,247FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA