21 C
Shkoder, AL

RESHJE TË DENDURA GJATË DITËS SË SOTME, PARALAJMËRIM PËR PËRMBYTJE

Në qarkun e Shkodrës duket se hapësira e zonave të përmbytura do të zgjerohet. I gjithë territori i vendit është përfshirë nga reshje intensive...

KLSH ZBARDH SKANDALIN, OSHEE MBIFATUROI ENERGJINË ELEKTRIKE

KLSH zbulon skandalin – Për të ulur në mënyrë artificiale humbjet tenknike janë hartuar fatura të dyshimta në vlerën e 11 milion eurove.

SË BASHKU KUNDËR TRAFIKIMIT TË PERSONAVE

AMBASADORI BRITANIK: TË MOS ABUZOHET ME SHIFRAT,LUFTONI FENOMENIN.

DAR, ENDE PEZULL EMRI I RI I TITULLARIT

BRAHUSHA DHE HAKA, KANDIDATURAT E MUNDSHME? Kur na ndajne edhe pak dite nga nisja e vitit te ri shkollor 2014-2015, ne Shkoder kete vit nuk do te kete urim nga titullari I insitucionit te arsimit per nxenesit e shkollave, apo per ato qe do te ulen per here te pare ne bankat e dijes. Doreheqja e drejtores se arsimit Erjeta Lacej, ka lene vakant postin e titullarit te ketij institucioni edhe pse arsimi ne kete periudhe te vitit eshte ne ditet me te vrullshme te tij sa I takon pergatitjeve qe gjithcka te jete ne kushte optimale ne 15 shtator.

“DOSJET E KOMUNIZMIT TË HAPEN POR JO SIÇ DO RAMA”

NDREGJONI: PARTIA E KRYEMINISTRI KA MANIPULUAR KËTO DOSJE. Hapja e dosjeve të komunizmit duhet bërë pa asnjë ekuivok dhe jo ashtu siç ka dëshirë kryeministri Edi Rama.

ENERGJIA, NISIN ARRESTIMET

OSHEE PO KONTROLLON ME GRUPE TË SHUMTA NË TERREN, 5 SHTETAS NË PRANGA. 5 shtetas janë arrestuar në Shkodër, 1 është shpallur në kërkim dhe 2 po ndiqen në gjëndje të lirë për abuzime me energjinë elektrike.

TAHIRI: TE PERGATITUR PER REFUGJATET

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka deklaruar këtë të enjte se shteti shqiptar është i përgatitur për një fluks të mundshëm emigrantësh nga Shqipëria drejt Italisë.

LEZHË, KRYEBASHKIAKËT: QEVERIA NA KA DISKRIMINUAR

Qeveria shqiptare i ka diskriminuar bashkite e djathta, per sa i perket financave. Shqetesimi eshte ngritur nga kryetaret demokrat te njesive vendore gjate nje...

ZV/PRESIDENTI I UEFA-S TAKOHET ME KRYEMINISTRIN EDI RAMA

Ka mbërritur në Tiranë zv/Presidenti i UEFA-s, Grigori Surkis, i cili mban gjithashtu edhe postin e kryetarit të Komitetit të Federatave në qeverinë europiane të futbollit. Në orën 09:00, Surkis ka nisur takimin me kryeministrin Edi Rama, ndërsa më vonë do të takohet edhe me Presidentin e Republikës, Ilir Meta.

BËHUNI GATI! FUNDJAVA ME TEMPERATURA TË LARTA, VAPA MBËRTHEN GJITHË EUROPËN

Këtë fundjavë temperaturat do të shkojnë mbi 30 gradë Celcius, por nuk mbaron me kaq. Meteorologët kanë parashikuar të ketë edhe shira, kryesisht në...

Na ndiqni

72,150FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA