25 C
Shkoder, AL

BUXHETI I BASHKISË I NGURTË PËR 2015-ën

NUK PARASHIKOHEN INVESTIME TË MËDHA, ME 25 SHKURT MBLEDHJA. Buxheti i Bashkisë Shkodër për vitin 2015 do të jetë më i ngurtë se se ai i viteve të kaluara.

NUNCI APOSTOLIK PËR HERË TË PARË NË KOMUNËN BUSHAT

MERR PJESË NË MESHËN SOLEMNE PËR MISIONIN E VELLEZËEVE TË NËNË TEREZËS. Nunsi Apostolik ne SHqiperi, Imzot Molinares Ingles ka qene ne Komunen e Bushatit,

RRITET ÇMIMI PËR TRANSPORTIN URBAN

TASHMË QYTETARËT DUHET TË PAGUAJNË 10 LEKË MË SHUMË PËR NJË BILETË. Çmimi për transportin urban në qytetin e Shkodrës do të pësojë një rritje. Nga 30 lekë që është aktualisht bileta do të shkojë në 40 lekë.

DAJÇ, BANORËT GATI PËR PROTESTË

“NUK MUND TË PRESIM PREFEKTIN, AI BËN POLITIKË ME PËRMBYTJET TONA”. Është viti i 5-të që nga koha kur janë përmbytur por ende nuk janë dëmshpërblyer nga qeveria.

PD: OSHEE ËSHTË KTHYER NË INSTITUCION GJOBËVËNËS

PARTIA DEMOKRATIKE REAGON PAS FATURAVE TË LARTA PËR ABONENTËT BENARDETA SYKU – ZËDHËNËSE PD SHKODËR

SHËN VALENTINI KRIJON FLUKS NË PIKËN E KALIMIT NË MURIQAN

QYTETARËT KANË SHFRYTËZUAR FUNDJAVËN PËR TË QËNË ME TË DASHURIT E TYRE JASHTË VENDIT. Shen Valentini ka krijuar radhe edhe ne piken e kalimit kufitar te muriqanit.

BE DËGJESË PUBLIKE NË SHKODËR

E PRANISHME SHOQËRIA CIVILE PËR NJË DRAFT-DOKUMENT QË PO PËRGATITET. Aktorë të shoqërisë Civile në Shkodër kanë marrë pjesë në një session dëgjimor në një takim me grupin e punës të komitetit për ballkanin perëndimor të Bashkimit Europian.

RRUGA SHKODËR – MURIQAN, NATËN “TMERR” TË QARKULLOSH

MUNGESA E SINJALISTIKËS KRIJON PROBLEME PËR DREJTUESIT E AUTOMJETEVE. Mungesa e sinjalistikës rrugore vertikale është kthyer në një shqetësim të madh për personat që qarkullojnë në aksin nacional Shkodër-Muriqan.

FATURAT E LARTA TË ENERGJISË, PROTESTË NË RRAGAM

BOJKOTOHET MËSIMI NGA FËMIJËT,BANORËT: FATURUESIT NUK VIJNË PREJ 8 MUAJSH. Jua a kanë zënë tokat që në vitin 70-të kur është bërë hidrocentrali e nuk janë dëmshpërblyer asnjëherë.

QARKU I KORÇËS ASISTENCË NË BUSHAT PËR LANDFILLIN

PËRFAQËSUES TË 28 NJËSIVE VENDORE VIZITË NË KOMUNËN E BUSHATIT. Pas perfundimit te rehabilitimit te fushes se mbetjeve urbane ne qytetin e Korces, drejtues dhe specialist te njesive vendore ne kete Qark, I jane drejtuar Shkodres e konkretisht Komunes se bushatit per te marre eksperiencen e nevojshme per menaxhimin dhe funksionimin e landfillit.

Na ndiqni

74,730FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA