FAMILJARËT E 2 PRILLIT: TË ZHGËNJYER, TË ZBARDHEN VRASJET

 Familjarët e dëshmorëve të 2 prillit, sot pas 25 viteve janë të zhgënjyer që ende vrasja e 4 dëshmorëve të demokracisë nuk është zbardhur e plotë dhe autorët e vërtetë të vrasjeve nuk janë gjetur ende.

FËMIJET NË GJENDJE RRUGE DREJT JETIMORES

Gjate vitit 2017 ne Shtepine e Femijes Shkollore ne Shkoder ka patur nje numer te shtuar te femijeve ne gjendje rruge te cilet jane strehuar brenda ketij institucioni. Psikologia e ketij institucioni Rajmonda Dracini tha se problem ishte se ato ishin femije ne moshe adoloshence duke nisur nga 12-16 vjec dhe qe per me teper ishin analfabet pasi nuk kishin kryer as arsimin fillor.

PROTESTA PARA KRYEMINISTRISË, QYTETARËT KUNDËR EKSTRADIMIT TË BALLIST MORINËS

Aktualisht qytetarë të ndryshëm janë grumbulluar përpara Kryeministrisë në mbrojtje të Ballist Morinës, pas vendimit të gjykatës kroate për ekstradimin e tij në Serbi.

KESH BLEN 7.1 MLN EURO ENERGJI ELEKTRIKE PËR SHTATORIN

Korporata Elektro-energjetike Shqiptare ka siguruar energjinë edhe për muajin shtator.

SOT ZGJEDHJET VENDORE/ SHQIPËRIA VOTON PËR 61 KRYEBASHKIAKËT E RINJ

Sot në Shqipëri mbahen zgjedhjet vendore për të votuar 61 kryetarët e rinj të bashkive. Në këto 30 vite këto janë zgjedhjet e para...

KELMEND, KRYEKOMUNARI: PO RRITET NUMRI I TURISTËVE

GJETO DUKA: PO NDIKON NDJESHËM PËRMIRËSIMI I INFRASTRUKTURËS. Investimet në infrastrukturë pritet të ndikojnë drejtpërdrejtë në rritjen e turistëve gjatë këtij sezoni në komunën e Kelmendit. Kryetari i kësaj komune Gjeto Dukaj thotë se janë me rëndësi rikonstruksioni i rrugës Grabom-Cem dhe hapja e pikës kufitare që lidhet me Malin e Zi.

ULJA E PAGAVE PËR AKTORËT, NURJA: KËRKOJ TRYEZË TË PËRBASHKËT

Anëtari i këshillit bashkiak Fatlum Nurja është në mbështetje të aktorëve të teatrit “Migjeni” që pretendojnë për ulje të pagës bazë nga bashkia Shkodër dhe shprehet se do të kërkojë një tryezë të përbashkët.

HIPOTEKA, DEBAT PËR DOSJET MES PREFEKTIT E BASHKISË

 Hipoteka e Shkodrës ka qenë një prej debateve të zhvilluara në takimin e përbashkët mes drejtuesve vendor.

PROBLEME ME ENERGJINE ELEKTRIKE NE DISA QYTETE

Energjia elektrike/ Probleme në Tiranë e disa qytete

QYTETARËT RAPORTOJNË, DËMTOHEN NDRIÇUESIT ELEKTRIKË

Moti i keq gjatë orave të para të mëngjesit të sotëm, përveç përmbytjes së nenstacionit nr.2 elektrik në Draçin, ka shkaktuar edhe prbleme të tjera.

BOTA