SHKODËR, SHOFERËT: PEMA QË RA RREZIKOI SHUMË KALIMTARË

Një pemë që u rrëzua në lagje “Rus” në Shkodër në afërsi të shkollës 9-vjeçare “Skenderbeg” rrezikoi jetën e shumë personave që ndodheshin aty....

EMERGJENCA, SITUATA NË QARKUN SHKODËR

Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës paraqitet jo problematike. Më në detaje ju informojmë si më poshtë:

FILLON AKSIONI I UJIT, 1 I NDALUAR NË SHKODË

R Një i ndaluar në ditën e parë të aksionit në kuadër të reformës kombëtare të ujit. Task Forca e Ndërmarrjes së Ujsjellës-Kanalizimeve Shkodër ka gjetur problematikat e para në një biznes në qendër të qytetit të Shkodrës. Katër grupe janë shpërndarë në terren në kuadër të aksionitm kun ë fokus do të jetë biznesi.

RAMA: NENTORI MUAJI I PAVARESISE DHE DIASPORES

Muaji nëntor do të jetë muaji i Diasporë shqiptare. Në një postim në FB, kryeministri Rama thotë se nëntori nuk do të jetë vetëm muaji i Pavarësisë dhe Çlirimit, por edhe i Diasporës.

SPITALI I SHKODRËS, 800 MLN PËR RIKONSTRUKSIONIN E REANIMACIONIT

 Ministria e Shendetesise vijon investimet ne Spitalin Rajonal te Shkodres.

PRITEN RREBESHE SHIU, JA PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT

Mesdita e sotme dhe pasditja do të karakterizohen me vranësira duke gjeneruar herë pas here rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit...

SHENIMI QË JOHN KERRY LA NË LIBRIN E PËRSHTYPJEVE

"Jemi krenarë për miqësinë tonë"

FESTAT E FUNDVITIT, FLUKS TË LARTË NË MURIQAN

Me afrimin e festave të fundvitit, në pikat doganore është shtuar fluksi i hyrjeve dhe daljeve. Në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit gjatë...

DURRËS/ BILANCI I INSPEKTIMEVE NË TRE BASHKI: 180 GODINA TË PABANUESHME…21 DO TË SHEMBEN

Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri të ditur bilancin e deritanishëm të inspektimeve të godinave nga ekspertët e huaj dhe shqiptarë në qarkun e...

SPEKTAKLI I FISHEKZJARREVE NGA QIELLI, NË FESTËN E ZOJËS

http://www.youtube.com/watch?v=myI7pWdjg94

BOTA