21 C
Shkoder, AL

SULMET TERRORISTE NË FRANCË DHE RREZIKU I EUROPËS

Sulmet qe tronditen Parisin dhe mbare globin kane qene ne fokusin e emisionit Tonight ne ekranin e Star Plus Tv.

MESHA PËR PËRKUJTIMIN E TË VDEKURVE

 Në meshën e shenjtë në përkujtim të të vdekurve në varrezat katolike të Rrmajit, famullitari i Shkodrës dom Artur Jaku tha se ky vit është i veçantë sepse përkon me lumturimin e 38 martirëve nga Vatikani.

PËRKUJTOHET 72 VJETORI I VDEKJES SË HEROIT KOMBËTAR VASIL SHANTO

 Ne Vrake te Malesise se Madhe eshte perkujtuar 72 vjetori i renjes se heroit te popullit Vasil Shanto.

PARASHIKIMI I MOTI, TEMPERATURAT MBI 20 GRADË

Vranësirat do të jenë të pranishme gjatë ditës në të gjithë vendin, por herë pas here do të ketë intervale me kthjellime. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat malore veriore.

VOLTANA ADEMI, PERSHENDET DREJTUESIT E RINJ TE KONGRESIT LOKAL TE KESHILLIT TE EVROPES

Zonja Voltana Ademi, Kryetare e Bashkisë Shkodër dhe njekohësisht Presidente e Shoqatës së Bashkiive të Shqipërise, uron Presidenten dhe drejtuesit e rinjë të Kongresit dhe shpreh gadishmërine dhe nevojën për bashkëpunim.

SHOQATA E PESHKIMIT: ZHDUKET 90% E PESHQËVE NË LIQENIN E SHKODRËS

 Liqeni I Shkodres po shkaterrohet dita dites ndersa thuajse 90 % e peshqeve jane zhdukur.

VIJON RRITJA E TEMPERATURAVE, SOT DO TË SHKOJNË DERI NË 25 GRADË

Qarkullimi i masave ajrore nga Jugu i Europës do të bëjë që vendi ynë të dominohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, për pasojë moti i kthjellët do të jetë prezent gjatë gjithë ditës.

MBYLLJA E TREGJEVE, DREJTORIA E BUJQËSISË NUK MBËSHTETET NGA POLICIA BASHKIAKE

 Drejtori Rajonal I Bujqësisë Mustafë Kraja ka falenderuar të gjithë fermerët e Shkodrës si dhe administratorët e tregjeve Stom-Golem dhe Shelqet të cilët e mirëkuptuan vendimin e Ministrisë së Bujqësisë për të mos tregëtuar bagëtitë në tregje deri në një urdhër të dytë.

VOLTANA ADEMI URON 105 VJETORIN E PAVARËSISË

 Ne kuader te 105 vjetorit te Pavaresise se Shqiperise, ashtu si çdo vit tjeter, eshte ngritur flamuri ne sheshin para Bashkise Shkoder.

DUKEJ SI GËRMADHË, JA SI PO BËHET BASHKIA E MALËSISË SË MADHE

Qyteti i Koplikut po u nënshtrohet disa punimeve në qendër të tij, të cilat duke se kanë zbehur festimet me rastin e festave të fundvitit.

Na ndiqni

73,519FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA