KESH BLEN 7.1 MLN EURO ENERGJI ELEKTRIKE PËR SHTATORIN

Korporata Elektro-energjetike Shqiptare ka siguruar energjinë edhe për muajin shtator.

QYTETARËT RAPORTOJNË, DËMTOHEN NDRIÇUESIT ELEKTRIKË

Moti i keq gjatë orave të para të mëngjesit të sotëm, përveç përmbytjes së nenstacionit nr.2 elektrik në Draçin, ka shkaktuar edhe prbleme të tjera.

ULJA E PAGAVE PËR AKTORËT, NURJA: KËRKOJ TRYEZË TË PËRBASHKËT

Anëtari i këshillit bashkiak Fatlum Nurja është në mbështetje të aktorëve të teatrit “Migjeni” që pretendojnë për ulje të pagës bazë nga bashkia Shkodër dhe shprehet se do të kërkojë një tryezë të përbashkët.

HIPOTEKA, DEBAT PËR DOSJET MES PREFEKTIT E BASHKISË

 Hipoteka e Shkodrës ka qenë një prej debateve të zhvilluara në takimin e përbashkët mes drejtuesve vendor.

PROBLEME ME ENERGJINE ELEKTRIKE NE DISA QYTETE

Energjia elektrike/ Probleme në Tiranë e disa qytete

PARASHIKIMI I MOTIT, TEMPERATURAT SËRISH NË ZBRITJE

Zonat veriore dhe qendrore do të dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura, ndërsa me vranësira dhe shira të dobët do të paraqitet moti në zonat jugore, në juglindje të vendit do të ketë reshje të pakta dëbore.

PASTRIMI I VELIPOJËS, META: KA NJË PËRMIRËSIM TË NDJESHËM

 Gjatë sezonit turistik ne plazhin e velipojes ka nje 4 fishim te mbetjeve urbane.

RAMA NË 8 DHJETOR ME STUDENTËT E SHKODRËS

Axhenda e mbledhjes së qeverisë e çoi kryeministrin Rama në këtë 8 dhjetor në Shkodër, një nga qytetet që nxitën dhe përqafuan fort lëvizjen e dhjetorit 1990.

MUNGESË TRANSPARENCE, REAGON BASHKIA M.MADHE

 Bashkia Malesi e Madhe ka reaguar ne lidhje me akuzat per mungese transparence nga shtetesja Margarita Kola te bera publike pak dite me pare ne emisionin Fiks Fare.

PIRANI: SË SHPEJTI KARTAT DIXHITALE

INVALIDËT VIJOJNË GJYQIN ME KOMPANINË E TRANSPORTIT URBAN. Se shpejti te gjithe invalidet e punes ne shoder do te pajisen me deshmite e reja dixhitale .Kete fakt e konfirmon kryetari I kesaj shoqaten per qytetin e shkodres Myhedin Pirani I cili nenvizon se ne kete menyre do te eleminohet perfundimisht cdo parregullsi per kete kategori.

BOTA