26 C
Shkoder, AL

“ANIMALS NEED ME” PANAIR NË 8 MARS

INICIATIVA E “ANIMALS NEED ME” SHPRESON NË SENSIBILIZIMIN E QYTETARËVE TË SHKODRËS. Në ditën e 8 marsit ka aktivitete nga më të ndryshmet të organizuara thuajse në cdo vend.

KOMUNA GURI I ZI TOTALISHT E NDOTUR

KUDO NË RRUGËT E ASAJ ZONË KA MBETURINA QË NUK PASTROHEN PREJ KOHËSH. Komunat Guri i Zi në Qarkun e Shkodrës pa frikë mund të thuhet se është ndër më të ndoturat në këtë qark.

8 MARSI, DITA NDËRKOMBËTARE E GRUAS

NJË DITË FESTE QË SHFRYTËZOHET NGA TË GJITHË PËR SHËTITJE DHE BIZNES. Si në të gjithë botën data 8 mars ka një domethënie edhe në shkodër .

STUHITË SHOQËROJNË QARKUN E SHKODRËS GJATË 24 ORËVE

Në ZONAT E THELLA, PROBLEME NGA DëBORA DHE FURNIZIMIN ME ENERGJI ELEKTRIKE. Moti i keq me stuhi dhe reshje të rrëmbyera shiu ka mbërthyer gjithë vendin.

7 MARSI, DAR URON MËSUESIT

HAKA: URIME DHE FALENDERIME PËR TË GJITHË KOLEGËT E MI NË KËTË 7 MARS. DAR Shkoder ne kete 7 mars ka mirepritur urimet qe vinin nga mesuesit dhe nxenesit, nga ana tjeter edhe vete drejtoresha e ketij institucioni uroi te gjithe mesuesit e qarkut te Shkodres

RRUGA “HAMDI SOKOLI” NË HARRESË

BANORËT: PREJ 25 VITESH ASKUSH NUK KA MENDUAR PËR RIKONSTRUKSIONIN. Rruga “Hamdi Sokoli” në lagjen “Guerrile” në qytetin e Shkodrës prej shumë vitesh është lënë totalisht në harresë.

PROTESTA, BLLOKOHET RRUGA SHKODËR-TIRANË

BANORËT KËRKOJNË DËMSHPËRBLIMET, KONFRONTIME ME POLICINË. Policia është përpjekur t’i ndalojë por e ka patur të pamundur. Për 30 minuta banorët e NënShkodrës bllokuan rrugën Shkodër-Tiranë.

FESTA E 7 MARSIT, PD URON POR EDHE DENONCON

SELIA BLU NË SHKODËR, URON MËSUESIT, DENONCON EMËRIMET DHE SHKARKIMET NË ARSIM.
BENARDETA SYKU – ZËDHËNËSE PD

Proteste tek Harku I Bërdices

Banoret bllokojnë rrugën Shkodër-Tirane. Kërkojnë dëmshpërblimet e përmbytjeve 2010-2011. Kishte konfrontime me policinë.

DËMSHPËRBLIMET, PARALAJMËROHET PROTESTA E DYTË

MAÇAJ: NUK DO TË NDALEMI DERISA QEVERIA TË REAGOJË. Banorët e Komunës Dajç paralajmërojnë se protestat e tyre për dëmshpërblimet që ende nuk i kanë marrë nga qeveria për përmbytjet masive të viteve 2010-2011 do të vazhdojnë.

Na ndiqni

78,991FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA