23 C
Shkoder, AL

RESHJET E SHIUT, KAOS NË RRUGËT E QYTETIT

VËSHTIRËSOHET KALIMI NË RRUGËT KRYESORE TË QYTETIT TË SHKODRËS
Kane mjaftuar pak reshje shiu qe rruget e qytetit te shkodres te bllokohen e te krijohet  nje trafik i renduar duke veshtiresuar keshtu kalimin

FILLON SHPËRNDARJA E LIBRAVE DHE REGJISTRIMET

TË GJITHA SHKOLLAT 9-VJEÇARE DHE TË MESME GATI PËR VITIN E RI SHKOLLOR
Te gjitha shkollat 9-vjecare dhe te mesme te qytetit te Shkodres jane pajisur me materialet shkollore perkatese dhe ka filluar kete te hene procesi shperndarjes se librave shkollore e gjithashtu procesi I regjistrimit te nxenesve.

Dom Gjovalin Sukaj, Le famulline e Shkodres

Dom Gjovalin Sukaj permes nje fjalimi i ka dhene lamtumiren famullise shkoder, ku ai sherbeu me devocion dhe perkushtim per mese 7 vite e gjysem.

UJRAT E ZEZA, VELIPOJA RREZIKON SEZONIN

 

 

 

TËRTHORJA: I ËSHTË LËNË DETYRË KOMUNËS TË ZGJIDHË PROBLEMIN.
Vapa iku me gushtin, por problemet e ketij sezoni turistik duket se do te reflektohen edhe per vitin e ardhshem . te pakten nje gje e tille do te ndodhe ne Velipoje, nese nuk do te merren masa per zgjidhjen e problematikes se ujerave te zeza.

PLAZHI I VELIPOJËS, 80 % PRIVAT

SHIFRAT TJETËRSOHEN GJATË SEZONIT, NJË TJETËR PREMTIM I THYER NË KËTË SEZON.
Kjo eshte panaroma qe te ofrohet ne kete fund sezonit tursitik ne plazhin e Velipojes.

Mbyllet gushti, 105747 SHTETAS TË HUAJ HYNË NË MURIQAN

FUNDI I SEZONIT TURISTIK RRIT NUMRIN E DALJEVE NË VEND, RADHË EDHE 1 JAVË.
105747, Eeshte numri I shtetasve te huaj qe kane hyre ne Shqiperi gjate muajit gusht. Burime prane Drejtorise se Kuifirit dhe migracionit ne Shkoder kane bere publike te dhenat per numrin e shtetasve te huaj dhe shqiptare, por edhe te automjetreve qe kane kaluar kufirin mes shqiperise dhe Malit te zi gjate kesaj periuidhe e cila shenon edhe pikun e sezonit turistik.

ARSIMI PROFESIONAL OFRON PUNËSIM

MEHMETAJ: TURIZMI, TEKSTILI DHE TELEMARKETINGU DEGËT PRIORITARE
Pas deklarates se djeshme te ministrit veliaj se arsimi profesional do te jete prioritet i qeverise star+ iu drejtua zyres se punes ne shkoder per te kuptuar nese tregu i punes ne shkoder kerkon kontigjent me aftesim professional.

MUNGESA E ROJEVE, PUSHUESIT TË FRIKËSUAR

RASTI I DISA DITËVE MË PARË NË POGRADEC,  MUND TË PËRSËRITET NË VELIPOJË.
Askush nuk te pengon ne plazhin e Velipojes te marresh ne vake dhe ti drejtohesh detit, e ku ne mungese te rojeve b regdetare, jeta e cdo pushuesi eshte ne rrezik.

POPAJ DHE BIBAJ GJOBITEN NGA ILDKP

100 MIJË LEKË PËR KRYETARIN E KASTRATIT DHE ATË TË HAJMELIT.
Dy kryetarë komunash te Qarkut Shkoder jane gjobitur me nga 100 mije leke nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive.

ANTIKANABIS, GJYKATA LË NË BURG TË ARRESTUARIT

JEPET MASA E ARRESTIT PËR KRYEPLAKUN JEPET DHE PAL DUSHKUN.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA