3.4 C
Shkoder, AL

KRYEBASHKIAKJA ADEMI PRET AMBASADORIN E TURQISË NË SHQIPËRI

Kryetarja e bashkise Shkoder Voltana Ademi pret ambasadorin e Turqise ne Shqiperi Murat Yoruk. Ademi i shprehu falenderimet shtetit turk per asistencen qe ka dhene...

BASHKIA SHKODER, SHERR FIZIK MES DREJTORIT IBRO DHE INSPEKTORIT.DYSHOHET PER PAZARE TE DREJTORIT

Një përplasje e fortë fizike ka ndodhur në Inspektoriatin e Mbrojtjes së Territorit në bashkinë Shkodër. Drejtori Gentian Ibro dhe inspektori i tij Naim Deniku...

MOTI I KEQ, KUKËSI ZGJOHET I MBULUAR NGA BORA, ZBARDHET EDHE RRUGA E KOMBIT

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka rikthyer reshjet e borës në zonat veriore dhe verilindore të vendit. Kukesi është gjuar këtë të...

VAZHDON REZISTENCA E STUDENTËVE PARA KRYEMINISTRISË, 8 PIKAT E PANEGOCIUESHME

Studentët kanë paralajmëruar edhe sot protestë para Kryeministrisë. Mbledhja e studentëve do të nisë prej orës 08:30 pranë Fakulteteve respektive dhe në 10:00 do...

STUDENTI 74-VJEÇAR QË PROTESTON PREJ 9 DITËSH

Destan Dangëllia, 74 vjeç nga Devolli me gjasë është studenti më i vjetër që i është bashkuar protestës së studentëve prej 9-të ditësh në...

STUDENTËT GRISIN PANKARTAT ME FLAMUJT E PARTIVE POLITIKE ,PS,PD E LSI

Studentët duan të theksojnë me cdo kusht se protesta e tyre është e papolitizuar. Me mbylljen e seancës plenare, ata u zhvendosën para Kryeministrisë. Sic...

TENSIONOHET SITUATA TE KRYEMINISTRIA, POLICIA DEBATE ME STUDENTËT

Tensionohet situata te Kryeministria. Policia dhe studentët janë përfshirë në konflikt pasi efektivët kanë tentuar të bllokojnë disa fuçi, të cilat u sollën nga...

PROTESTA E STUDENTËVE. VËLLAZËRIA UNGJILLORE E SHQIPËRISË APELON PËR DIALOG

Pas Kishës katolike, edhe Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë apelon për një marrëveshje veprimi mes qeverisë dhe studentëve. Përmes një mesazhi të bërë nga Pastor Ylli...

RAMA ME REKTORËT DHE DEKANËT: TARIFAT JANË PËRGJEGJËSIA E UNIVERSITETEVE, DUHET RISHIKUAR AUTONOMIA

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me rektorët dhe dekanët e universiteteve në vend. Në fjalën e tij, Rama u shpreh se ndoshta duket...

SITUATA EKONOMIKE,SHKODRANËT NË DITËN E 4-TË TË PROTESTËS

Banoret e Shkodrës, njërit nga qarqet më të varfër të Shqipërisë, të rrënuar ekonomikisht me papunesinë më të lartë në vend dhe me një...

Na ndiqni

65,470FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA