MINISTRIA E SHËNDETËSISË: TRE PREJ PACIENTËVE TË INTUBUAR TE SPITALI INFEKTIV, MOSHA TË REJA!...

Në përgjigje të të gjithë atyre personave që thonë se koronavirusi nuk ekziston, Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije te spitali Infektiv janë...
video

SHKODËR, I NXEHTI NUK I NDAL TË MOSHUARIT TË DALIN

Temperaturat e larta gjatë sezonit të verës sipas mjekëve rrezikojnë shëndetin e qytetarëve. Më të prekur nga valët e të nxehtit janë moshat e...

AKU: BIZNESET TË RESPEKTOJNË PROTOKOLLIN E SIGURISË

Bizneset të cilat tregtojnë produkte ushqimore në Shkodër përgjithësisht po zbatojnë protokollin e sigurisë të vendosur nga Ministria e Shëndetsisë për të rritur sigurinë...

COVID-19, 16 RASTE TË REJA NË QARKUN SHKODËR

16 është numri I rasteve të reja me COVID-19 të konfirmuara nga Ministria e Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit për qytetin e Shkodrës....

SHOQATA E TRANSPORTIT: S’DO RRITET ÇMIMI I BILETËS

Transporti Ndërqytetas edhe pse është ndër më të goditurit nga pandemia e COVID-19 nuk do të rrisë çmimin e biletës. Një gjë të tillë...

MANASTIRLIU ME TONE TË FORTA: SHKONI TEK INFEKTIVI E SHIKONI, DISA TË RINJ NË...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, foli me tone të ashpra në Kuvend për situatën e krijuar nga koronavirusi, duke iu kërkuar qytetarëve të zbatojnë...

82 RASTE TË REJA ME COVID, 11 PACIENTË NË TERAPI INTESIVE, 6 TË INTUBUAR

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i rekomandon çdo qytetari të tregojë kujdes për respektimin e rregullave: Ruani distancëm, përdorni maskën në ambientet e...

EDHE SOT TEMPERATURA TË LARTA, JA PARASHIKIMI I MOTIT

Moti i kthjellët dhe me temperatura të larta do të mbizotërojnë në orët e para të ditës së sotme në vendin tonë. Sipas Meteoalb...

MANASTIRLIU MESAZH TË FORTË QYTETARËVE: NDIHMONI NË FRENIMIN E VIRUSIT TË RREZIKSHËM, EPIDEMIOLOGËT PREJ...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep mesazhin e fortë për qytetarët, teksa koronavirusi po përhapet frikshëm në vend, duke mos kursyer as bluzat e...

FONDI I RINDËRTIMIT/ QEVERIA MERR VENDIMIN: 4 MILIARDË E 852 MILIONË LEKË FINANCIM PËR...

Qeveria me anë të një VKM-je ka akorduar 4 miliardë e 852 milionë e 410 mijë e 743 lekë nga Fondi i Rindërtimit për...

BOTA