29 C
Shkoder, AL

VOLTANA ADEMI ZGJIDHET KRYETARE E SHOQATËS SË BASHKIVE

Shoqata e Bashkive të Shqipërisë mblodhi sot Asamblenë e Përgjithshme dhe mori vendime të rëndësishme si; bashkimi i shoqatave të bashkive dhe komunave në një trupë, përcaktimi se anëtarë të këtij organizmi nuk do të jenë personat me precedent penalë, si dhe zgjodhi kryetare të shoqatës së bashkive të Shqipërisë znj Volatana Ademi, kryebashkiake e Shkodrës.

PËRMBYTJET, 3670 HA TOKË NËN UJË, 27 PËRSONA TË AKOMODUAR NË KONVIKT

Pas inspektimeve në terren të bëra nga Bashkia Shkodër, në Njësitë Administrative të përmbytura sipërfaqja totale ka arritur mbi 3670 Ha. Njësia Administrative Dajç: 1415...

PERAJ: MËSUESIT DETYROHEN PËR TË ADMINISTRUAR PROVIMET

Mesuesit pjesemarres si administrator ne provimet e matures shteterore apo lirimit detyrohen nga drejtuesit qe te administrojne kete procesin.

RRITET FRIKSHËM KRIMINALITETI NË EKONOMI

 Kriminaliteti në ekonomi në tremujorin e tretë të vitit 2017 ka shënuar rritje të ndjeshme në vend, duke kaluar për herë të parë në histori si krimi kryesor në vend, raportoi INSTAT. Në tremujorin e tretë 2017 janë kryer 3.993 vepra penale “Krime kundër pasurisë dhe në sferën ekonomike”, duke pësuar rritje me 46,8%, krahasuar me tremujorin e tretë 2016.

RRUGËT, NJË TJETËR ADMINISTRATOR NËN AKUZË

POLICIA E SHTETIT KA ARRESTUAR ARIF MATËN PËR MIRËMBAJTJEN E RRUGËS BARDHET-IBALLË.Një tjetër administrator i kompanive përgjegjëse për mirëmbajtjen e rrugëve është vënë në pranga nën akuzën e shpërdorimit të detyrës.

FESTAT E FUNDVITIT, MBI 10 MIJË PERSONA KTHEHEN PËRMES PORTIT TË DURRËSIT

Mbi 10 mijë shtetas kanë hyrë në vend gjatë 24 orëve të fundit, nga pika kufitare e portit detar të Durrësit. Janë kryesisht familje...

RRUGA PERAJ – RUSHAJ NË BAJZË, NË GJËNDJE TË MJERUESHME

 Per rrugen Peraj-Rushaj me gjatesi rreth 1 km , qe shtrihet ne njesine administrative Kastrat eshte trajtuar disa here nga mediat per gjendjen e mjerueshme.

SHOQATA “INTELEKTUALËT E RINJ SHPRESË” ORGANIZOJNË FORUMIN CIVIL

Shoqata "Intelektualet e Rinj Shprese" organizon ne Shkoder Forumin Civil. Ky forum synon te mbledhe aktoret lokal per te diskutuar problematikat ne funksion te hartimit...

PROKURORIA 3 MUAJ BURG PËR KREUN E FRPD

Prokuroria ka kërkuar 3 muaj burg për kreun e FRPD Shkodër Arvid Bushati i cili është proceduar penalisht. Organi i akuzës e akuzon Bushatin si...

URA E VJETËR E BUNËS, RREZIK PËR KALIMTARËT

Pertej deklaratave dhe premtimeve, ndaj Ures se Vjeter te Bunes po shihet nje indiferentizim total nga institucionet pergjegjese duke bere qe nga dita ne dite ajo te shkoj drejt degradimit te plote.

Na ndiqni

76,958FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA